sobota, 15 Grudzień 2018, 15:50

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Podróże małe i duże” cz. II

„Podróże małe i duże” cz. II

piątek, 24 Styczeń 2014, 13:02 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

23 stycznia 2014 r. w bibliotece w Międzyzdrojach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się kolejne spotkanie o książkach podróżniczych i wojażach mieszkańców gminy.

W pierwszej części spotkania bibliotekarze przedstawili literaturę podróżniczą dostępną w wypożyczalni. Później Państwo Iwona i Mariusz Samołykowie podzielili się z przybyłymi gośćmi zdjęciami i wspomnieniami z wyprawy do Kanady. Swoją podróż odbyli zimą 2011 roku. Wszyscy byli zachwyceni fotografiami z częściowo zamarzniętego wodospadu Niagara. Wrażenie zrobiły zdjęcia wykonane z wieży telewizyjnej w Toronto przez szklaną podłogę. Zaskoczeniem okazała się tablica informująca o możliwości otrzymania mandatu w wysokości 10 000 $ za przekroczenie prędkości o 50 km/h.

Następnie Pan Grzegorz Kiljan podzielił się wrażeniami ze swojej podróży do ujścia rzeki Peczory w północnej Rosji. Na wyprawę wybrał się w sierpniu 2011 roku, aby obserwować i obrączkować łabędzie małe. Opowiedział o spartańskich warunkach, jakie panują w bazach na terenie Parku Narodowego, w których zatrzymywał się z innymi ornitologami.  Najbliższym miastem pośród tundry jest Narjan-Mar, gdzie można było podziwiać odrestaurowane cerkwie oraz nowoczesne budownictwo jak np. Ośrodek Kultury.

Na zakończenie Pani Małgorzata Wychodil podzieliła się wspomnieniami z podróży po Zachodnim Wybrzeżu Ameryki Północnej, od Vancouver przez Seattle, Portland do San Francisco. Wrażenie zrobiło na niej miasto Vancouver, które jest uważane za jedno z najpiękniejszych na świecie ze względu na malownicze położenie nad brzegiem Pacyfiku i otoczone Górami Skalistymi. Gościom spodobała się kręta ulica w San Francisco i więzienie Alcatraz.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece.

Bibliotekarze

„Podróże małe i duże” cz. II Reviewed by on . 23 stycznia 2014 r. w bibliotece w Międzyzdrojach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się kolejne spotkanie o książkach podróżniczych i wojażach mieszkań 23 stycznia 2014 r. w bibliotece w Międzyzdrojach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się kolejne spotkanie o książkach podróżniczych i wojażach mieszkań Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top