niedziela, 16 Grudzień 2018, 11:25

Strona główna » WYDARZENIA » kultura i sztuka » Sukces na kołobrzeskiej scenie
Sukces na kołobrzeskiej scenie

Sukces na kołobrzeskiej scenie

poniedziałek, 27 Styczeń 2014, 18:09 Kategoria: kultura i sztuka, REGION, religia

W dniach 21 do 23 stycznia w Kołobrzegu odbywał się IX Regionalny Przegląd Jasełek „Idą kolędnicy”. W dwudniowych zmaganiach konkursowych wzięło udział ponad pół tysiąca wykonawców. Występy dzieci i młodzieży w niektórych momentach wzruszały, w innych rozbawiały do łez.

W tym roku tytuł laureata i nagrodę Grand Pix otrzymał zespół teatralny „Magia słowa” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, który zaprezentował inscenizację pt. „Tak, to On jest Królem”.

Był to przykład tradycyjnych jasełek, opowiadających o losach Świętej Rodziny.  „Przedstawienie zaprezentowane przez zespół „Magia słowa” niesie przesłanie, że złe moce tracą siłę i nie mają do nas dostępu, jeśli nie wyrazimy na to zgody” – powiedział przewodniczący jury, Andrzej Grochowski.

Spektakl został wyróżniony z kilku powodów. Po pierwsze za dopracowane i różnorodne kostiumy – dzieci były przebrane m.in. za zwierzęta, anioły, diabły, Krakowiaków i pasterzy, dzięki czemu na scenie było bardzo kolorowo. Po drugie za śpiewający chór aniołów, który dbał o to, by rozruszać publiczność. A po trzecie za dobór repertuaru i wspaniałą reżyserię.

Zespół „Magia słowa” powtórnie zaprezentował swoje przedstawienie w czasie wielkiej gali w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. W gali uczestniczyła również Pani Bożena Górska sekretarz gminy Kamień Pomorski.

Nie da się podzielić z innymi czymś ważnym, jeśli to coś najpierw nie sięgnie naszych umysłów i serc. Mówią, że najdłuższa droga prowadzi z głowy do serca, a Boże Narodzenie to taki czas, kiedy wszystkie drogi prowadzą do serca. Wiem, że za tym kryje się wiele miesięcy pracy. To niepowtarzalne wydarzenie i jestem przekonany, że każdy uczestnik przeglądu wyjdzie stąd trochę lepszy. To jest cudowny owoc tego spotkania” – powiedział w czasie gali do aktorów i opiekunów bp Edward Dajczak, patron honorowy przeglądu.

Ponad czterdziestoosobowa grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim została przygotowana przez Państwa Jolantę i Grzegorza Czerwińskich, Bernadetę i Marka Ananicz oraz siostrę Marinellę Kowalewską.

 

Do publikacji przekazał: Grzegorz Czerwiński

Sukces na kołobrzeskiej scenie Reviewed by on . W dniach 21 do 23 stycznia w Kołobrzegu odbywał się IX Regionalny Przegląd Jasełek „Idą kolędnicy”. W dwudniowych zmaganiach konkursowych wzięło udział ponad pó W dniach 21 do 23 stycznia w Kołobrzegu odbywał się IX Regionalny Przegląd Jasełek „Idą kolędnicy”. W dwudniowych zmaganiach konkursowych wzięło udział ponad pó Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top