poniedziałek, 21 Styczeń 2019, 11:03

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kąśliwe zagrywki i dużo sportowych emocji
Kąśliwe zagrywki i dużo sportowych emocji

Kąśliwe zagrywki i dużo sportowych emocji

niedziela, 02 Luty 2014, 21:15 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Na hali sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się 1 lutego I Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Amatorów. Organizatorami byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Kamieńskiej „AKTYWNE WIEŚ-NIAKI”. W zawodach wzięło udział ponad czterdziestu zawodników, podzielonych na trzy kategorie: gimnazjum, open i oldboye.

W pierwszej kategorii gimnazjum zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, w których to mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. Wystąpiły w tej kategorii cztery dziewczyny. Do półfinału awansowało czterech zawodników, którzy zagrali ze sobą w parach: Paweł Kisiel 3:2 Patryk Śmigórski oraz Michał Wierzbicki 3:2 Aleksandra Jarząbkowska. W meczu o III miejsce lepsza okazała się Ola, która wygrała po zaciętym meczu i kilku przewagach z Patrykiem Śmigórskim. W wielkim finale Paweł Kisiel pokonał Michała Wierzbickiego 3:2.

Kategoria Oldboye wystąpili zawodnicy 50+, którzy zagrali każdy z każdym. Bezkonkurencyjny był senior kamieńskiego tenisa Józef Bohatyrewicz, II miejsce zajął Andrzej Plewa a III miejsce Grzegorz Materka. Na kolejnych miejscach uplasowali się Edward Żurawski, Czesław Wyszomirski i Jerzy Borzymowski.

Ponad 30 zawodników zapisało się do kategorii Open, zostali podzieleni na IV grupy, gdzie zagrali między sobą. Później, do fazy pucharowej awansowało po czterech najlepszych zawodników, którzy utworzyli 8 par. Do finału awansował Przemysław Jarząbkowski (po wygranej 3:0 z Jarosławem Dziubą) oraz Dawid Włodarczyk ( po wygranej 3:2 ze Sławomirem Ziębą). Przegrani stoczyli ciekawy pojedynek o III miejsce turnieju, który zakończył się wynikiem 3:2 dla Zięby. Zaś w finale, najlepszy okazał się Dawid Włodarczyk wygrywając 3:2.

Nagrody, puchary, medale i dyplomy wręczyli organizatorzy turnieju Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Piotr Bahrynowski oraz Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia  „AKTYWNE WIEŚ-NIAKI” Ariel Juszczak.

Zacięte mecze, kąśliwe zagrywki, wiele sportowych emocji to wszystko co najlepsze w sporcie widzieliśmy dziś na hali w Kamieniu. Aktywizacja mieszkańców poprzez sport przy dobrej współpracy dwóch organizacji daje co raz lepsze rezultaty. Już dziś zapraszamy na marcowy turniej sołectw w halowej piłce nożnej.

 

Źródło i zdjecia: MOSIR/Stowarzyszenie „AKTYWNE WIEŚ-NIAKI” 

 

Kąśliwe zagrywki i dużo sportowych emocji Reviewed by on . Na hali sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się 1 lutego I Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Amatorów. Organizatorami byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Na hali sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się 1 lutego I Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Amatorów. Organizatorami byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top