piątek, 18 Styczeń 2019, 06:21

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » „EKOLABORATORIUM – TWÓRCZE WARSZTATY EKOLOGICZNE – WOLIN 2014”
„EKOLABORATORIUM – TWÓRCZE WARSZTATY EKOLOGICZNE – WOLIN 2014”

„EKOLABORATORIUM – TWÓRCZE WARSZTATY EKOLOGICZNE – WOLIN 2014”

piątek, 28 Luty 2014, 13:13 Kategoria: edukacja, Gmina Wolin, kultura i sztuka

Po kreatywnych zajęcia w pierwszym tygodniu ferii, zakończonych wernisażem prac  wykonanych przez dzieci i młodzież, w różnych technikach, z rozmachem rozpoczęliśmy artystyczne zmagania drugiego tygodnia ferii zimowych w Ośrodku Kultury Gminy Wolin.

„Ekolaboratorium” – to szeroko pojęte eksperymentowanie, gdzie ok. 40 uczestników pod okiem instruktorów, wykonują z odpadów (pet-y, makulatura, kartony, zakrętki, puszki aluminiowe, bawełniane ubrania z secend- handów), autorskie kolekcje strojów, przedmiotów codziennego użytku, a nawet mebli, poszukując najlepszych sposobów na wykorzystanie niechcianych odpadów w sposób kreatywny, a zarazem estetyczny bądź nawet użyteczny społecznie. Propozycja wykorzystania odpadów w tak kreatywny sposób, jest próbą przekonania uczestników, o tym że EKO jest modne, że można zagospodarować dotychczasowe przestrzenie, jak korytarze szkolne, korytarze w instytucjach, czy też w ramach instalacji plenerowych, przedmiotami wykonanymi z odpadów.

Aby pobudzić wyobraźnię, zainspirować i zachęcić uczestników zajęć warsztatowych, do stworzenia własnej „kolekcji” z odpadów, w ramach upcyklingu, już w pierwszym dniu warsztatów uczestnikom została zaprezentowana „kolekcja” już istniejąca, wykonana z odpadów typu pet, puszka, plastikowe rury, tektura, opony itp. przez studentów Akademii Sztuki, składająca się przede wszystkim ze strojów ubraniowych (suknia itp.), jak i przedmiotów codziennego użytku i elementów wystroju wnętrz (lampka. stolik, fotel itp.). Edukację ekologiczną „EKOLABORATORIUM” zwieńczy wystawa/ pokaz kolekcji wykonanych przez uczestników zajęć, w wolińskim Dworku, w sobotę 01 marca, o godzinie 16:30, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Źródło: wolin.pl

„EKOLABORATORIUM – TWÓRCZE WARSZTATY EKOLOGICZNE – WOLIN 2014” Reviewed by on . Po kreatywnych zajęcia w pierwszym tygodniu ferii, zakończonych wernisażem prac  wykonanych przez dzieci i młodzież, w różnych technikach, z rozmachem rozpoczęl Po kreatywnych zajęcia w pierwszym tygodniu ferii, zakończonych wernisażem prac  wykonanych przez dzieci i młodzież, w różnych technikach, z rozmachem rozpoczęl Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top