niedziela, 16 Grudzień 2018, 11:58

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Uroczyste zakończenie ferii zimowych 2014 i otwarcie wystawy prac dzieci

Uroczyste zakończenie ferii zimowych 2014 i otwarcie wystawy prac dzieci

piątek, 07 Marzec 2014, 17:54 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje

6 marca 2014 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się uroczyste zakończenie ferii zimowych i otwarcie wystawy prac. Dzieci, które brały udział w warsztatach plastycznych pt. „Kreatywna pracownia plastyczna w bibliotece”, zaprosiły najbliższych na swój pierwszy wernisaż. Mali artyści i goście tłumnie przybyli do biblioteki na godzinę 17:00. Wszyscy wspólnie podziwiali efekty twórczej pracy najmłodszych. Nasz wernisaż zaszczyciły swoją obecnością Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów Pani Katarzyna Kutereba-Gnitecka i Inspektor ds. profilaktyki w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach Pani Elena Duginow. Dyrektor Biblioteki Pani Andżelika Gałecka specjalnie na tę okazję przygotowała prezentację multimedialną będącą fotograficzną relacją tego, co działo się podczas 2 tygodni zajęć plastycznych, teatralnych, ceramicznych. Podczas prezentacji wspominaliśmy m.in. wspólne czytanie bajek, warsztaty ceramiczne prowadzone przez Panie: Teresę Babińską i Jolę Brejdak i odbywające się w Gimnazjum, przedstawienia teatralne „Kotek i Kogutek”, „Zaczarowany młynek”, trudną technikę origami, której nauczyła nas Pani Monika Jakubowska oraz prace, które dzieci zabrały do domu: opaski, daszki chroniące przed słońcem oraz ekologiczne torby na zakupy.

Na zakończenie wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dyplomy naszym kreatywnym twórcom wręczała Pani Katarzyna Kutereba-Gnitecka, Elena Duginow oraz Andżelika Gałecka.  Podziękowania, kwiaty i wazony zrobione przez dzieci otrzymali nasi sponsorzy, którzy ufundowali poczęstunek i gadżety dla naszych małych artystów: soczki, naleśniki, przekąski, ciasta, drożdżówki, pączusie. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc:
Pani Czesławie Tomczak, Pani Agnieszce Tomaczak z Hotelu Slavia, Pani Ewie Sadce i pracownikom z Hotelu Trofana, Pani Krystynie Wieder i Monice Bielicy z Piekarni i Sklepu Rogalik, Pani Hani Ratajczak, Państwu Agnieszce i Jurkowi Nowakom z Pizzerii i Kuchni Virgo, Pani Wiolecie Zwierzchowskiej, Pani Ninie Reszce, Pani Neli Felcenloben, Panu Stanisławowi Chabince i pracownikom SPA Bagiński & Chabinka, Panu Dariuszowi Bojzanowi. Gorące słowa „Dziękujemy” należą się również pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej: Pani Kierownik Elżbiecie Jakubiak i Pani Elenie Duginow za zakup materiałów plastycznych, sfinansowanie warsztatów ceramicznych oraz pokrycie kosztów związanych z przyjazdem teatru „Duet”. Dziękujemy również Pani Tamarze Starachowskiej, Pani Iwonie Sołtysiak i Pani Jadwidze Bober za gościnę w Gimnazjum podczas warsztatów ceramicznych oraz w Międzynarodowym Domu Kultury podczas przedstawienia „Zaczarowany młynek”.

W imieniu wszystkich dzieci zapraszamy do biblioteki, by obejrzeć „kreatywną” wystawę pełną bajkowych arcydzieł: kolorowych skarbonek, świeczników, makiet prehistorycznych, drzew pełną rajskich ptaków, prac wykonanych metodą origami oraz dzieł stworzonych z „byle czego”, czyli pięknej kolekcji domków dla lalek … Wystawę można podziwiać przez miesiąc, która zdobi nasz hol oraz czytelnię. Po miesiącu, część prac, dzieci zabiorą do domu na pamiątkę aktywnie spędzonych ferii. Zakończeniem wernisażu był oczywiście słodki akcent – tort z dinozaurami. Wszystkim mamom, babciom, dziadkom… którzy aktywnie brali udział w zajęciach dziękujemy za pomoc i poświęcony czas. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział we wspólnej zabawie i zapraszamy za rok.

Uroczyste zakończenie ferii zimowych 2014 i otwarcie wystawy prac dzieci Reviewed by on . 6 marca 2014 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się uroczyste zakończenie ferii zimowych i otwarcie wystawy prac. Dzieci, które brały udz 6 marca 2014 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się uroczyste zakończenie ferii zimowych i otwarcie wystawy prac. Dzieci, które brały udz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top