sobota, 18 Listopad 2017, 11:19

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Gryfici na inauguracje wiosny pokonali lidera

Gryfici na inauguracje wiosny pokonali lidera

poniedziałek, 17 Marzec 2014, 16:50 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Fatalne warunki atmosferyczne – silny wiatr i przelotne opady deszczu ze śniegiem – nie przeszkodziły licznym kibicom na trybunach stadionu w Kamieniu Pomorskim, którzy zebrali się, by obejrzeć swoich pupili – piłkarzy Gryfa oraz dotychczasowego lidera IV ligi Rasela Dygowo. Przed tym spotkaniem zespół z Kamienia miał pięć punktów straty do dygowian i znajdował się na trzecim miejscu. Przed meczem obie drużyny nie ukrywały, że przyjechały po komplet punktów. Zapowiadało się ciekawie. Po dobrym spotkaniu, mimo trudnych warunków atmosferycznych, Gospodarze zwyciężyli 1:0 po bramce młodego pomocnika Kamila Kacperka.

Od początku spotkania żaden zespół nie mógł przejąć inicjatywy, choć w przekroju całej pierwszej części lepsze wrażenie sprawiał Rasel. Piłkarze z Dygowa kilka razy wyszli z groźnymi akcjami pod bramkę młodego bramkarza Kamila Piotrowskiego. Zastąpił on Ireneusza Benedyczaka, który otrzymał karę zawieszenia na kilka miesięcy i zobaczymy go dopiero na początku przyszłego sezonu piłkarskiego. Kiedy wydawało się, że pierwsze 45 minut zakończy się bezbramkowym remisem, fatalny błąd obrońcy lidera przed swoim polem karnym, świetnie wykorzystał Kamil Kacperek, który odebrał mu piłkę, minął kolejnego obrońcę i płaskim strzałem, tuż przy lewym słupku bramki Gości, umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron inicjatywę przejął Gryf, który grał szybką piłkę i często inicjował akcje skrzydłami. Goście, dużo starsi od wielu piłkarzy Gryfa (kilku jeszcze w przedziale juniorskim), opadali z sił z każdą minutą. Gryfici upatrzyli szansę na ogranie lidera tego dnia i ani myśleli spuszczać z tonu, po to też, by jakaś nieprzewidziana akcja Gości pod bramką Gryfitów nie dała im wyrównania. Jeszcze raz piłka zatrzepotała w bramce Gości, ale sędzia boczny zauważył słusznego spalonego jednego z kamieńskich piłkarzy.

Mimo kilku ciekawych i zarazem dogodnych dla Gryfa sytuacji pod bramką Rasela, gole do końca spotkania nie padły. Ostatnie pięć minut należało jeszcze do przyjezdnych, którzy naprawdę mocno się starali, by strzelić bramkę i tym samym uratować choćby remis. Piłkarze z Kamienia bronili się mądrze i Goście z Dygowa nie potrafili zagrozić ich bramce. Ostatecznie nikła, ale przekonująca, wygrana kamieńskiego Gryfa stała się faktem. Po tej porażce Gości, nowym liderem została Astra Ustronie Morskie, do której Gryfici mają cztery punkty straty, a do dzisiejszego rywala tylko dwa.

Podczas przerwy można było liczyć na gorącą i smaczną grochówkę oraz herbatę, które bardzo rozgrzały zmarzniętych, wiernych swojemu klubowi, kibiców. Tak grochówka, jak i herbata, to dary od miejscowego Cechu Rzemiosł Różnych, firmy „Varius” oraz Pana J. Stawińskiego.

W najbliższą sobotę Gryfici jadą do Szczecina, gdzie będą chcieli podtrzymać tradycję wygrywania na boisku Arkonii, z którą, w pierwszej rundzie, przegrywając do przerwy 1:2, gładko wygrali u siebie 6:2. Ówczesna metamorfoza sprawiła wiele radości kibicom Gryfa, którzy teraz oczekują dobrych wieści ze stolicy Pomorza Zachodniego.

Gryf: Kamil Piotrowski, Sebastian Nagel (46’ Ryszard Król), Sebastian Kmetyk, Adrian Kapczyński, Kacper Wittbrodt, Kamil Kacperek (63’ Piotr Miedziński), Damian Karczmarski, Bartosz Sasin, Rafał Janus, Szymon Włodarek, Przemysław Dąbrowski (87’ Mateusz Książek).