piątek, 24 Listopad 2017, 04:46

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Beznadzieja boiskowa i wygrana „Gryfa” z „Wielimiem”
Beznadzieja boiskowa i wygrana „Gryfa” z „Wielimiem”

poniedziałek, 31 Marzec 2014, 09:30 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Bardzo słabym widowiskiem uraczyli kibiców w sobotę piłkarze kamieńskiego „Gryfa” i „Wielimia” Szczecinek. Wyszło na to, że nasz zespół dostosował się do gry słabiutkiego przeciwnika, ale ostatecznie wygrał 3:1. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 po golach w 6 minucie Rafała Janusa oraz w 37 minucie Sebastiana Kmetyka.

Od początku spotkania z boiska wiało przysłowiową nudą i tak na dobrą sprawę jako takich akcji pod bramkami można było policzyć na palcach jednej ręki. Kibice liczyli, że w drugiej połowie „Gryf” się jednak przebudzi. Ale nic z tych rzeczy. Co prawda w dalszym ciągu miał on optyczna przewagę jednak nic się naszym nie kleiło.

Dopiero w 68 minucie przyszło podwyższenie wyniku, kiedy w polu karnym gości jeden z jego piłkarzy tak niefortunnie interweniował, że skierował piłkę do własnej bramki.

Niewiele potem goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z ich piłkarzy. I wydawało się, że kolejne bramki dla gryfitów są kwestią czasu. Ale to goście strzelili gola kontaktowego po świetnie egzekwowanym rzucie wolnym zza naszego pola karnego.

Jeszcze potem kolejny z zawodników „Wielimia” otrzymał czerwony kartonik, a tuż przed zakończeniem tego minorowego spotkania z boiska musiał zejść Przemysław Dąbrowski, który również zobaczył czerwoną kartkę za dyskusję z arbitrem i prawdopodobnie za garść niecenzuralnych słów pod jego adresem.

Ostatecznie skończyło się na 3:1 dla „Gryfa” i w zasadzie tylko cieszą zdobyte punkty, bo gra jaką nasi zaprezentowali w tę sobotę była daleka od ideału.

Beznadziejny poziom, mnóstwo niecelnych podań i brak organizacji w przeprowadzaniu jako takich ataków z obu stron to tyle co można o tym meczu powiedzieć.

Gryfici są więc w dalszym ciągu na drugiej pozycji za „Astrą” Ustronie Morskie, która także zwyciężyła podobnie jak trzeci w tabeli „Rasel” Dygowo. Tak więc walka o awans nabiera coraz większych rumieńców.

Za tydzień „Gryf” zagra ponownie przed swoją publicznością, który podejmie w sobotę o godzinie 16:00 „Stal” Szczecin.

„Gryf”: Piotrowski – Król, Kapczyński, Kmetyk, Wittbrodt, Pogoda (46’ Dąbrowski), Nagel (46’ Miedziński), Janus, Karczmarski (84’ Suchłabowicz), Włodarek (72’ Mateusz Książek), Kacperek.