czwartek, 23 Listopad 2017, 15:42

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieński „Gryf” pogrążył „Stal” ze Szczecina
Kamieński „Gryf” pogrążył „Stal” ze Szczecina

poniedziałek, 07 Kwiecień 2014, 10:50 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Po sobotnim spotkaniu pomiędzy kamieńskim Gryfem a Stalą Szczecin spodziewano się wiele emocji, ponieważ Gryfici wygrali dotąd trzy spotkania, zaś drużyna przyjezdna trzy razy przegrała. Ci drudzy chcieli więc przerwać tę złą passę, ale nie udało im się to, bowiem Gryf, po całkiem dobrej grze, wygrał ze szczecińską drużyną 2:1 (2:0).

Przez całe spotkanie lekką przewagę miał zespół z Kamienia. Objął on prowadzenie już w 5. minucie, kiedy to efektowną bramkę po klasycznej kontrze strzelił obiecujący młody piłkarz Kamil Kacperek. W 38. minucie meczu, po faulu jednego z zawodników Stali w jej polu karnym, sędzia wskazał na „wapno”. Skutecznie jedenastkę wyegzekwował Sebastian Kmetyk.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, w dalszym ciągu przewagę miał Gryf, ale nie potrafił tego zwieńczyć strzeleniem bramki. Za to w samej końcówce spotkania Goście strzelili kontaktowego gola i wówczas natarli na kamieński zespół ze zdwojoną siłą. Na szczęście obrona Gryfitów była nie do przebycia i ostatecznie skończyło się na wyniku 2:1 oraz, w dalszym ciągu, fotelu wicelidera w IV lidze.

Spotkanie to było dość interesujące. Liczne ciekawe akcje i ogólne odczucia po meczu sprawiły, że na pewno spodobało się licznej publiczności.