sobota, 25 Listopad 2017, 01:03

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieński „Gryf” w katastrofalny sposób utopił się w „Inie”

Kamieński „Gryf” w katastrofalny sposób utopił się w „Inie”

środa, 23 Kwiecień 2014, 07:50 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Fatalnie zaprezentował się kamieński „Gryf”, który po wręcz beznadziejnej grze przegrał kretesem w minioną sobotę u siebie aż 1:6 z goleniowską „Iną”.

Do przerwy gryfici trzymali jako tako „fason”, ale to co wyprawiali w drugiej połowie to wręcz katastrofa. Przechodziło wręcz ludzkie pojęcie. Nic więc dziwnego, że to spotkanie zakończyło się takim a nie innym wynikiem. A tak na dobrą sprawę mogło być jeszcze więcej. Baty jakie dostali gryfici od średniaka z tabeli smuci i denerwuje, bo zapewne nikt, nawet największy pesymista, nie mógł przewidzieć takiego wyniku i takiej kuriozalnej gry w wykonaniu kamieńskich piłkarzy, którzy widać już byli myślami za świątecznym stołem.

Mecz z „Iną” był najsłabszym meczem piłkarzy z Kamienia Pomorskiego od niepamiętnych czasów i ten wynik niechlubnie już wpisał się w mroczną część historii kamieńskich gryfitów już na zawsze.

Jedyne co można dodać do tej kompromitującej porażki to to, że gola dla naszego zespołu w 40 minucie spotkania strzelił młody pomocnik Damian Karczmarski. Ale to radne pocieszenie.

Kardynalne błędy naszej obrony i bramkarza to jedna z przyczyn tej druzgocącej porażki. A poza tym w naszych piłkarzach nie było czegoś co można nazwać konsolidacją, przeglądem gry czy jako taką koncepcją. Wszystko od początku meczu było w wykonaniu gryfitów nie tak. Wyglądało to tak jakby ci piłkarze nigdy dotąd ze sobą nie grali. Co za zgubna metamorfoza.

Przy stanie 1:3 w drugiej połowie zdegustowani kibice zaczęli opuszczać trybuny, a goście niemal z zegarkiem na ręku strzelali kolejne bramki w odstępach około 5 – 8 minutowych.

Ten mecz to już historia i powinno się o nim jak najszybciej zapomnieć, ale i wyciągnąć konsekwentne w późniejszym rozrachunku wnioski, by ponownie nie doszło do jakiejś nie daj Bóg, kompromitacji.

Dodać też trzeba, że piłkarze „Iny” rozegrali najlepsze spotkanie od co najmniej kilku miesięcy i mało kto z nich pamięta kiedy pokonali swego rywala u niego na boisku tak wysoko.

„Gryf”: K. Piotrowski – S. Kmetyk, S. Nagiel, A. Kapczyński, K. Wittbrodt, R. Król, D. Karczmarski, B. Sasin, p. Miedziński, K. Kacperek, P. Dąbrowski.