niedziela, 17 Luty 2019, 02:41

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Wernisaż wystawy Marka Waszczuka

Wernisaż wystawy Marka Waszczuka

poniedziałek, 28 Kwiecień 2014, 15:34 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

            W sobotę w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „Relacje współzależne”. Z tej okazji gościliśmy w MHZK autora prezentowanych zdjęć fotografika Marka Waszczuka, absolwenta Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, właściciela, fotografa i głównego projektanta Profesjonalnego Studia Fotografii Filmu i Reklamy 2M ARTSTUDIO w Szczecinie, które do niedawna mieściło się w naszym mieście, w dawnym barze „Świtezianka”. Po przywitaniu przybyłych na wernisaż gości Marek Waszczuk opowiedział o wystawie i prezentowanych fotografiach. Następnie symbolicznego otwarcia ekspozycji dokonał Przewodniczący Rady Muzealnej i Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamieńskiej Pan Henryk Masłowski.

            Na otwartą w sobotę wystawę składają się trzy cykle. Pierwszy zatytułowany „Wewnętrzne ja” jest pracą dyplomową Autora. W ciekawy sposób, poprzez pryzmat indywidualnego wystroju wnętrza pokoju, pokazuje zależności pomiędzy człowiekiem a otaczającą go „mikroprzestrzenią”.

            Drugi cykl, do którego zdjęcia wykonane zostały w naszym Muzeum, to „Kryzys sytuacyjny” podejmujący tematykę zmieniającego się stylu życia w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W powstanie tego cyklu, obok Autora i asystentki Moniki Zielińskiej, zaangażowały się również: Magdalena Lasocińska, łódzka stylistka, kreator wizerunku i choreograf sesji zdjęciowych oraz szczecińska wizażystka Agnieszka Szeremeta, a także modelki – Joanna Bąk i Sylwia Bakunowicz. Zdjęcia tego cyklu prezentowane są na tle przedmiotów życia codziennego z tamtego okresu. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Przyjacielowi i Darczyńcy naszego Muzeum Panu Jerzemu Bogdanowiczowi za podarowanie nam większości z nich.

            Trzeci cykl to „Optymiści dla Kamienia” będący owocem zrealizowanego podczas II Kamieńskiego Jarmarku Świątecznego projektu o tym samym tytule. Wówczas to na fotografiach zostali uwiecznieni uśmiechnięci mieszkańcy i goście naszego miasta dzielący się swym optymizmem przed Bożym Narodzeniem. Część przybyłych na wernisaż gości rozpoznała na tych fotografiach, oprócz znajomych, także i siebie.

            Wystawa „Relacje współzależne” będzie prezentowana w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej do 19 maja br., od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 16.00, a od maja do 17.00.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Wernisaż wystawy Marka Waszczuka Reviewed by on .             W sobotę w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „Relacje współzależne”. Z tej okazji gościliśmy             W sobotę w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „Relacje współzależne”. Z tej okazji gościliśmy Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top