piątek, 14 Grudzień 2018, 18:37

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Międzyzdrojskie wspomnienia z Brittą Wuttke

Międzyzdrojskie wspomnienia z Brittą Wuttke

wtorek, 06 Maj 2014, 07:46 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

2 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie z Brittą Wuttke – honorową mieszkanką Międzyzdrojów.

Britta Wuttke od urodzenia mieszkała w Międzyzdrojach. Po zakończeniu II wojny światowej jej rodzina podjęła decyzję o pozostaniu w mieście. Ukończyła tutaj szkołę podstawową, w Świnoujściu liceum. Kontynuowała naukę w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jej specjalizacja to neurologia.

W 1981 r. będąc w Berlinie otrzymała telegram z wiadomością, że spłonął jej dom. Wtedy postanowiła sprowadzić córkę i rodziców do Niemiec. Ta decyzja okazała się korzystna dla jej życia prywatnego oraz zawodowego.

Po przyjeździe do Niemiec zaczęła zajmować się akupunkturą. Teraz prowadzi wykłady z tej dziedziny dla lekarzy, stomatologów i weterynarzy. Mając 74 lata nadal pracuje na pełen etat, a także w weekendy. Nie czuje się zmęczona, a swoje życie nazywa zabawą. Każdy kolejny dzień to dla niej wyzwanie.

Jest autorką znanego „Homunkulusa z tryptyku” opartym na jej biografii, a także laureatką konkursów i przeglądów. Pisze wtedy, kiedy ma coś do powiedzenia.

Mówi, że jest stuprocentową Niemką, jak również stuprocentową Polką. Daje jej to podwójną radość, jak i podwójny smutek. W domu miała zasadę, że na parterze rozmawiała z córką po niemiecku, natomiast na piętrze tylko po polsku.

Bliskie jest jej przysłowie „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Stwierdziła, że gdyby nie pożar i wyjazd, to teraz byłaby zgrzybiałą staruszką w tym domu w Międzyzdrojach.

W spotkaniu uczestniczyło wielu mieszkańców Międzyzdrojów, bliskich sąsiadów, zaprzyjaźnionych rodzin, a także przyjezdnych. Wspomnienia Britty Wuttke przeplatały się z życiem jej rodziny oraz mieszkańców.

Bibliotekarze

Międzyzdrojskie wspomnienia z Brittą Wuttke Reviewed by on . 2 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie z Brittą Wuttke - honorową mieszkanką Międzyzdrojów. Britta Wuttke od urodzenia m 2 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie z Brittą Wuttke - honorową mieszkanką Międzyzdrojów. Britta Wuttke od urodzenia m Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top