środa, 19 Grudzień 2018, 06:38

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

Spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

wtorek, 13 Maj 2014, 17:20 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

12 maja 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie pisarki, dziennikarki, autorki podręczników, Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby z uczniami klas czwartych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach. Była to niespodzianka dla dzieci z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek.

Autorka przyjechała z Warszawy. Międzyzdroje zafascynowały ją swoim urokiem, pomimo niesprzyjającej aury. Nasz gość pisze książki od ponad trzydziestu lat. Najpierw tworzyła dla dorosłych. Autorce nie podobało się, że podręczniki szkolne są mało atrakcyjne, dlatego postanowiła napisać swoją pierwszą książkę właśnie dla dzieci. Książka „Leniwe literki”, bo o niej mowa, to opowieść o kocie, który chce zmienić swoje imię i poznaje poszczególne litery. Książka ukazuje się od 18 lat i jest ciągle wznawiana.

Od tamtego czasu Małgorzata Strękowska-Zaremba pisze wyłącznie dla dzieci. Jej książki, jak sama przyznała, bawią i straszą młodego czytelnika.

Pisarka przedstawiła dzieciom serię książek detektywistycznych, które napisała o Teosiu Kefirku, Dominiku i Karolinie. Główni bohaterowie rozwiązują trudne zagadki, tym samym, przeżywają niesamowite przygody. Dla międzyzdrojskich fanów autorka przygotowała quizy i zagadki, by sprawdzić, czy uczniowie poradzą sobie z ćwiczeniami dla małych detektywów.

Na spotkaniu autorka przeczytała fragment książki z tej serii pt. „Detektyw Kefirek śledzi śledzia”, gdzie pojawiła się zagadka skradzionego śledzia. Zanim pisarka zacznie pisać jakąkolwiek historię, dogłębnie analizuje informacje potrzebne do książki.

Poza serią o detektywie Kefirku, Małgorzata Strękowska-Zaremba, opowiedziała o przygodach okropnego Maciusia. Cykl niewielkich, lecz przezabawnych, książek o niesfornym Maciusiu bardzo rozśmieszył uczniów. Małgorzata Strękowska-Zaremba zachęcała młodych czytelników do przeczytania innych swoich opowieści, m.in. książki „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”, za którą autorka otrzymała w 2004 roku Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Myślą przewodnią spotkania, były słowa Pani Małgosi, że warto mieć poczucie humoru i śmiać się z siebie.

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Ośrodka Pomocy Społecznej, za co serdecznie dziękujemy. Najnowsza książka, nad którą obecnie pracuje pisarka, nosi tytuł „Willa trzech łotrów”. Młodzi czytelnicy z niecierpliwością czekają na jej premierę.

Bibliotekarze

Spotkanie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą Reviewed by on . 12 maja 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie pisarki, dziennikarki, autorki podręczników, Małgorzaty Strękowskiej-Zar 12 maja 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie pisarki, dziennikarki, autorki podręczników, Małgorzaty Strękowskiej-Zar Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top