piątek, 14 Grudzień 2018, 18:03

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Z poprawną polszczyzną na co dzień

Z poprawną polszczyzną na co dzień

czwartek, 22 Maj 2014, 07:56 Kategoria: edukacja, REGION

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim od 8 lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Składa się on z 3 etapów i trwał od jesieni 2013 roku do maja bieżącego roku. Zadania, które stawiano uczestnikom, były różne: od testów wyboru, poprzez bardzo trudną korektę tekstu, po opowiadanie twórcze pisane w trakcie zmagań finałowych.

Troje uczniów naszej szkoły znakomicie poradziło sobie z zadaniami, kwalifikując się do finału ogólnopolskiego. Tytuł finalisty otrzymali: Adrianna Brząkała, Oliwia Chołodowska i Eryk Czerwiński. W sobotę (17 maja) w różnych ośrodkach akademickich kraju odbyły się zawody finałowe. Uczniowie kamieńskiej Dwójki rozwiązywali zadania ostatniego etapu w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Kto zostanie laureatem, okaże się w czerwcu, bo wtedy właśnie zapadną ostateczne decyzje. My jednak serdecznie gratulujemy już dziś, bo zdobycie tytułu finalisty spośród 12.000 uczestników jest wielkim osiągnięciem i dowodem na to, że znakomicie zna się język ojczysty.

Sprzyjająca spacerom aura pozwoliła nam korzystać z uroków Szczecina. Spacer po Jasnych Błoniach ( tu znajduje się Instytut Pedagogiki US) i poznanie stolicy Pomorza Zachodniego właśnie w tym pięknym miejscu – było dodatkową przyjemnością.

Z poprawną polszczyzną na co dzień Reviewed by on . Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim od 8 lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień". Składa się on z 3 e Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim od 8 lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień". Składa się on z 3 e Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top