piątek, 14 Grudzień 2018, 18:16

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Mitologiczne zmagania w kamieńskim gimnazjum „ODYSEJA 2012”
Mitologiczne zmagania w kamieńskim gimnazjum „ODYSEJA 2012”

Mitologiczne zmagania w kamieńskim gimnazjum „ODYSEJA 2012”

sobota, 24 Maj 2014, 13:37 Kategoria: edukacja, REGION

16 maja 2014r. w Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim odbył się III Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny „Odyseja 2012”. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów tematyką mitologiczną, krzewienie zasad zdrowej rywalizacji, kształcenie umiejętności poszukiwania informacji w różnych źródłach oraz integrowanie uczniów ze szkół powiatowych. W trzeciej edycji konkursu uczestniczyli uczniowie klas IV- VI ze szkół podstawowych z Kamienia Pomorskiego, Jarszewa, Górek, Dargobądza, Wolina i Wrzosowa.

Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą w trzech rundach. Pierwszą z nich był etap indywidualny, w którym rozwiązywano test pisemny mający na celu wyłonić uczniów z największą wiedzą mitologiczną. Pierwsze miejsce zajął Mikołaj Gromadzki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim przygotowywany przez panią Małgorzatę Golusdę. Po dogrywce na drugim miejscu uplasowali się ex aequo Cezary Mularczyk ze Szkoły Podstawowej w Górkach oraz Jakub Ciechanowski ze Szkoły Podstawowej w Jarszewie. Uczniów przygotowały panie Aleksandra Żółkowska oraz Irmina Pęcak. Trzecie miejsce zajął Franciszek Konwisarz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim przygotowywany przez panią Małgorzatę Golusdę. Kolejne etapy dotyczyły rywalizacji zespołowej. W drugiej części uczniowie odpowiadali ustnie na pytania z uprzednio wylosowanego zestawu. Trzeci etap, który przesądził o ostatecznej punktacji, polegał na prezentacji scenki mitologicznej, do której uczniowie mogli się przygotować wcześniej. Świetnie wypadły tu szkoły z Kamienia Pomorskiego i Dargobądza, które zadziwiły aktorską ekspresją, wykorzystaniem rekwizytów i dopracowaniem szczegółów. W rywalizacji zespołowej zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Dargobądzu, a trzecie Szkoła Podstawowa w Górkach. Uczniów tych szkół przygotowywały panie Małgorzata Golusda, Zuzanna Kowalska i Aleksandra Żółkowska.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu oraz oceną uczniów czuwała komisja w składzie: pani Monika Ostapko z Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich, pani Mirosława Papuga z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim i pani Katarzyna Pycka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim. W organizacji pomagali również uczniowie gimnazjum: Karolina Gościniak i Kamil Gralak z klasy 3e.

Rywalizacja sprawiła organizatorom, uczniom i opiekunom wiele radości i satysfakcji. Dziękujemy nauczycielom, a przede wszystkim uczniom za udział w konkursie i wspaniałą zabawę. Zapraszamy w następnym roku szkolnym!

Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim

Mitologiczne zmagania w kamieńskim gimnazjum „ODYSEJA 2012” Reviewed by on . 16 maja 2014r. w Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim odbył się III Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny „Odyseja 2012”. Celem konkurs 16 maja 2014r. w Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim odbył się III Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny „Odyseja 2012”. Celem konkurs Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top