czwartek, 21 Marzec 2019, 11:28

Strona główna » REGION » TEAM BAKISTA – pracowity środek wakacji.
TEAM BAKISTA – pracowity środek wakacji.

TEAM BAKISTA – pracowity środek wakacji.

czwartek, 07 Sierpień 2014, 07:52 Kategoria: REGION, sport

Pomimo szczytu sezonu urlopowego, szczeciński Team BAKISTA bierze udział w kolejnych wydarzeniach żeglarskich.

Warto przede wszystkim podkreślić udział Macieja Gonerki (trymer żagli przednich) i Krzysztofa Żełudziewicza (trymer grota/pitman), wzmocnionych Łukaszem Czają (dziobowy) w załodze najbardziej doświadczonego polskiego żeglarza regatowego Karola Jabłońskiego podczas regat Sopot Match Race.
W tym roku impreza uzyskała prestiżowy status eliminacji Mistrzostw Świata (Alpari World Match Tour). Tak więc na wodach Zatoki Gdańskiej przy sopockim molo spotkała się aktualna światowa czołówka (12 załóg z trzech kontynentów, z aktualnymi Mistrzami Świata amerykańską załogą Taylora Canfielda na czele). Regaty wygrał 4-krotny Mistrz Świata i aktualny lider rankingu ISAF Brytyjczyk Ian Williams (zwycięzca tegorocznych regat Szczecin Match Race), który jest na dobrej drodze do zdobycia 5 tytułu i wyrównania rekordu Petera Gilmoura. W finale pokonał po emocjonującej walce francuską załogę Mathieu Richarda.
Załoga Karola Jabłońskiego, po bardzo dobrej fazie eliminacyjnej, zajęła ostatecznie 5 miejsce, przegrywając w ćwierćfinale właśnie z późniejszym zwycięzcą – teamem I. Williamsa. Druga polska załoga dowodzona przez P. Tarnackiego zajęła 9 miejsce.
Wynik Karola Jabłońskiego to – na tym poziomie rywalizacji – najlepszy rezultat w polskim matchracingu od wielu lat.
TeamBAKISTA miał w tym wydarzeniu niewątpliwy udział 🙂

Tymczasem, już od środy szczecinianie staną do walki w największej imprezie regatowej na polskim wybrzeżu – Regatach Unity Line, na swoim skrzydlatym jachcie „Tomahawk Team Bakista”.

W tym roku bazą regat będzie Dziwnów. Organizatorzy planują rozegranie czterech widowiskowych wyścigów wzdłuż plaży: w czwartek 7.08. na trasie Dziwnów-Międzyzdroje-Dziwnów, w piątek 8.08. na trasie Dziwnów-Rewal-Dziwnów, w sobotę 9.08. na redzie Dziwnowa. Taki scenariusz powinien zapewnić dużo emocji kibicom oraz dobrą rozrywkę licznym plażowiczom.

Szczecinianie wystartują w zmiennym składzie, którego oś stanowić będą:
Marek Prokopiak – pitman,
Kamil Dudziński – trymer,
Tomasz Tetela – pitman,
Krzysztof Beltrani – trymer,
Jacek Baryła – pitman,
Patryk Zbroja – sternik.

Głównym celem jachtu „Tomahawk Team Bakista” jest tradycyjne już wygranie swojej klasy jachtów sportowych oraz walka o zwycięstwo w klasyfikacji na bezwzględnie najszybszy jacht Regat Unity Line.

Trzymajcie kciuki!!!

Sponsorem załogi TeamBAKISTA jest Spółka HORYZONT.

Jedną ze sztandarowych marek spółki jest doskonale znany nie tylko na polskim rynku sklep żeglarski BAKISTA, z główną bazą w Szczecinie. Oferta sklepu, to kilkadziesiąt tysięcy produktów najlepszych światowych i polskich producentów, (w tym regatowa odzież włoskiej marki SLAM),  atrakcyjne cen i jedyny w swoim rodzaju katalog, który można zamawiać również w sieci (bakista.pl). Spółka jest również jedynym w Polsce przedstawicielem prestiżowych marek jachtów żaglowych Hanse, Dehler, Moody, a także jachtów motorowych: Bella Boats i Fjord.

Partnerami załogi TeamBAKISTA są:

Polish Match Tour (PMT) – pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu, Wolinie i Kamieniu Pomorskim. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2014 r. rozgrywana jest ósma edycja cyklu. Pierwszy raz w historii cyklu rozegrane zostaną dwie imprezy rangi mistrzowskiej. W lipcu w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Europy, a we wrześniu w Szczecinie – PMT organizuje Mistrzostwa Polski w match racingu. Dodatkowo dwie imprezy w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim zostały oficjalnymi kwalifikacjami do Alpari World Match Racing Tour.

Enterprise Logistics – spółka transportowa z siedzibą w Reptowie k/Szczecina;

Miasto Szczecin – team bierze udział w projekcie „Szczecin_z całego serca polecam. AMBASADOR” promującym markę SZCZECIN FLOATING GARDEN,

Partnerami medialnym załogi są: ogólnopolski magazyn „ŻAGLE” oraz zagle.com.pl

TEAM BAKISTA – pracowity środek wakacji. Reviewed by on . Pomimo szczytu sezonu urlopowego, szczeciński Team BAKISTA bierze udział w kolejnych wydarzeniach żeglarskich. Warto przede wszystkim podkreślić udział Macieja Pomimo szczytu sezonu urlopowego, szczeciński Team BAKISTA bierze udział w kolejnych wydarzeniach żeglarskich. Warto przede wszystkim podkreślić udział Macieja Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top