czwartek, 21 Marzec 2019, 11:12

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Dziwnów » Tomahawk Team Bakista najszybszy w Regatach Unity Line!
Tomahawk Team Bakista najszybszy w Regatach Unity Line!

Tomahawk Team Bakista najszybszy w Regatach Unity Line!

poniedziałek, 11 Sierpień 2014, 21:48 Kategoria: Gmina Dziwnów, sport
W dniach 7-9.08. na wodach Zatoki Pomorskiej odbyła się XIV edycja Regat Unity Line, największej imprezy regatowej na polskim wybrzeżu.
Na starcie stanęło ponad 50 jednostek głównie z Polski i Niemiec, a bazą regat stała się nowa Marina w Dziwnowie.
Regaty odbyły się przy znakomitej żeglarskiej pogodzie. Wiatru zabrakło jedynie na początku pierwszego dnia zmagań. Niemniej w kolejnych dniach systematycznie prędkość wiatru rosła, aby w sobotnim wyścigu up-and-down dochodzić do 20 węzłów.
To były bardzo dobre warunki dla szczecińskiego jachtu Tomahawk Team Bakista, który na kursach pełnych osiągał prędkość nawet 15 węzłów.

Tomahawk pewnie wygrał pierwszy i drugi wyścig, zapewniając sobie łącznie niemal 30-minutową przewagą nad najgroźniejszymi konkurentami (Bryzą 33, Trochusem II, Masterem 3 i Sharkim), aby w trzecim dniu – po bezpośredniej i dość wyrównanej walce z jachtem Bryza 33 – przypieczętować triumf w klasyfikacji na bezwzględnie najszybszą jednostkę całych regat!

Team Bakista płynął tym razem w następującym (rotacyjnym) składzie:

1) Jacek Baryła,
2) Krzysztof Beltrani,
3) Kamil Dudziński,
4) Michał Eichler,
5) Artur Jączkowski,
6) Marek Prokopiak
7) Bartosz Prokrast,
8) Tomasz Tetela,
9) Aleksander Wiraszko,
10) Patryk Zbroja.

Czekamy na zdjęcia od licznych fotografów!!!

Sponsorem załogi TeamBAKISTA jest Spółka HORYZONT.

Jedną ze sztandarowych marek spółki jest doskonale znany nie tylko na polskim rynku sklep żeglarski BAKISTA, z główną bazą w Szczecinie. Oferta sklepu, to kilkadziesiąt tysięcy produktów najlepszych światowych i polskich producentów, (w tym regatowa odzież włoskiej marki SLAM),  atrakcyjne cen i jedyny w swoim rodzaju katalog, który można zamawiać również w sieci (bakista.pl). Spółka jest również jedynym w Polsce przedstawicielem prestiżowych marek jachtów żaglowych Hanse, Dehler, Moody, a także jachtów motorowych: Bella Boats i Fjord.

Partnerami załogi TeamBAKISTA są:

Polish Match Tour (PMT) – pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu, Wolinie i Kamieniu Pomorskim. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2014 r. rozgrywana jest ósma edycja cyklu. Pierwszy raz w historii cyklu rozegrane zostaną dwie imprezy rangi mistrzowskiej. W lipcu w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Europy, a we wrześniu w Szczecinie – PMT organizuje Mistrzostwa Polski w match racingu. Dodatkowo dwie imprezy w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim zostały oficjalnymi kwalifikacjami do Alpari World Match Racing Tour.

Enterprise Logistics – spółka transportowa z siedzibą w Reptowie k/Szczecina;

Miasto Szczecin – team bierze udział w projekcie „Szczecin_z całego serca polecam. AMBASADOR” promującym markę SZCZECIN FLOATING GARDEN,

Partnerami medialnym załogi są: ogólnopolski magazyn „ŻAGLE” oraz zagle.com.pl

Tomahawk Team Bakista najszybszy w Regatach Unity Line! Reviewed by on . W dniach 7-9.08. na wodach Zatoki Pomorskiej odbyła się XIV edycja Regat Unity Line, największej imprezy regatowej na polskim wybrzeżu. Na starcie stanęło ponad W dniach 7-9.08. na wodach Zatoki Pomorskiej odbyła się XIV edycja Regat Unity Line, największej imprezy regatowej na polskim wybrzeżu. Na starcie stanęło ponad Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top