czwartek, 21 Marzec 2019, 11:16

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Europejskie Dni Dziedzictwa 2014 w MHZK
Europejskie Dni Dziedzictwa 2014 w MHZK

Europejskie Dni Dziedzictwa 2014 w MHZK

czwartek, 28 Sierpień 2014, 07:42 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Tradycyjnie we wrześniu odbędą się obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku świętują w naszym województwie swoje dziesięciolecie. Ich tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Zachodniopomorska, wojewódzka inauguracja EDD odbędzie się 6 września, o godz. 11.00, w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa będą czwartymi, które odbędą się w naszym mieście. Przypomnijmy, iż w 2011 r. to właśnie w u nas odbyła się wojewódzka inauguracja tej imprezy.
`Tegoroczną kamieńską edycję tych wyjątkowych wrześniowych dni rozpocznie promocja publikacji zatytułowanej „50 lat Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim” opracowanej i wydanej, dzięki wsparciu Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamieńskiej, przez nasze Muzeum. Promocja ta odbędzie się w środę, 3 września br., o godz. 17.00 w siedzibie MHZK w Pałacu Biskupim.

W piątek, 5 września, o godz. 18.00, odbędzie się w MHZK wernisaż wystawy fotograficznej „Rohingowie. Uchodźcy” – część pierwsza „Niezarejestrowani” poświęconej tytułowym Rohingom, muzułmańskiej mniejszości mieszkającej w północno-zachodniej Birmie. Autorem prac, które znajdą się na ekspozycji, współorganizowanej wspólnie z Kamieńskim Domem Kultury, jest urodzony w naszym mieście znany artysta-fotografik, laureat tegorocznej edycji konkursu „Grand Press Photo” Marcin Zaborowski.

Na sobotę, 6 września, na godz. 17.00 zapraszamy do naszej siedziby na uroczyste otwarcie wystawy „Podróż sentymentalna. 55 lat kamieńskiego uzdrowiska” przygotowanej w związku z rocznicą istnienia „Uzdrowiska Kamień Pomorski”.

W kolejną sobotę, 13 września, o godzinie 17.00 odbędzie się w Pałacu Biskupim spotkanie poświęcone powojennej historii kamieńskiego żeglarstwa.

Tegoroczną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa w naszym Muzeum zamknie spotkanie zatytułowane „Dwory i pałace Ziemi Kamieńskiej – wczoraj i dziś”, które odbędzie się 27 września, w sobotę, o godz. 17.00 w siedzibie MHZK. Jego tematem stanie się historia rezydencji Flemmingów, Puttkamerów czy Köllerów, położonych w okolicach Kamienia Pomorskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

 

Europejskie Dni Dziedzictwa 2014 w MHZK Reviewed by on . Tradycyjnie we wrześniu odbędą się obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku świętują w naszym województwie swoje dziesięciolecie. Ich tegoroczna e Tradycyjnie we wrześniu odbędą się obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku świętują w naszym województwie swoje dziesięciolecie. Ich tegoroczna e Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top