czwartek, 21 Luty 2019, 10:46

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Wystawa Marcina Zaborowskiego w MHZK
Wystawa Marcina Zaborowskiego w MHZK

Wystawa Marcina Zaborowskiego w MHZK

wtorek, 02 Wrzesień 2014, 15:13 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, REGION

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Kamieński Dom Kultury serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Zaborowskiego zatytułowanej „Rohingowie. Uchodźcy” – część pierwsza „Niezarejestrowani”, który odbędzie się w piątek, 5 września br. o godzinie 18.00 w siedzibie naszego Muzeum w Pałacu Biskupim.

Marcin Zaborowski urodził się w Kamieniu Pomorskim. Obecnie mieszka w Szczecinie.
Zaczynał od fotografii podróżniczej, by ostatecznie zająć się fotografią dokumentalną. Od 2009 r. współpracuje z magazynem „National Geographic Polska”, w którym publikowane są jego zdjęcia. W 2010 r. w Indiach fotografował Jego Świętobliwość XIV Dalaj Lamę. Jest laureatem tegorocznej edycji konkursu „Grand Press Photo”. Obecnie pracuje nad kolejnymi częściami projektu o uchodźcach Rohinga.

Pierwsza część cyklu„Rohingowie. Uchodźcy” stanowi debiut dokumentalny autora.
W październiku 2013 r. Marcin Zaborowski oraz korespondent Polskiej Agencji Prasowej, Paweł Skawiński, wyruszyli do Bangladeszu by znaleźć i opowiedzieć historię Rohingów.
Rohingowie to etniczna, muzułmańska mniejszość, zamieszkująca północno-zachodnią Birmę. Prześladowani od dziesięcioleci przez buddyjską większość, a w szczególności wojskową juntę, uciekają do pobliskiego Bangladeszu. Zaledwie 30 tysięcy znalazło schronienie w oficjalnych obozach, których działalność jest często mocno ograniczana przez władze Bangladeszu. Pozostałe dziesiątki tysięcy to tzw. niezarejestrowani, mieszkający w nieoficjalnych obozach oraz w regionie Cox Bazar. Nie posiadają statusu uchodźcy, nie mają prawa do edukacji, legalnej pracy a dzieci urodzone na terenie Bangladeszu są wciąż nielegalnymi imigrantami.

Serdecznie zapraszamy!

MHZK/KDK

Wystawa Marcina Zaborowskiego w MHZK Reviewed by on . Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Kamieński Dom Kultury serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Zaborowskiego zatytułowanej „Rohin Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Kamieński Dom Kultury serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Zaborowskiego zatytułowanej „Rohin Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top