środa, 14 Listopad 2018, 07:46

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Niezagrożone zwycięstwo kamieńskich gryfitów
Niezagrożone zwycięstwo kamieńskich gryfitów

niedziela, 07 Wrzesień 2014, 14:18 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Bez większego wysiłku i problemu kamieńscy zgarnęli kolejne trzy punkty we wczorajszym spotkaniu z „Kluczewią” Stargard. Pewna wygrana wynikiem 3:1 (2:0) stała się faktem.

Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiali nasi piłkarze choć mniej rośli wygrywali dużo górnych piłek i byli lepsi w polu.

Pierwsze akcje należały do grafitów, zaś goście ograniczali się do obrony swego pola karnego, ale było tak tylko do 20 minuty, kiedy do bramki gości trafił bramkostrzelny Przemysław Dąbrowski.

Goście przestraszyli się utraty gola i jeszcze bardziej bojaźliwie próbowali kontr które im po prosty nie wychodziły, a to między innymi za sprawą dobrze grającego naszego kolektywu.

Drugi bardzo piękny gol z rzutu wolnego z około 25 metrów padł łupem Adriana Kapczyńskiego, który jest kapitanem naszej drużyny. Jego wspaniałe uderzenie było wręcz perełką i ozdobą tego spotkania.

Do przerwy pewne prowadzenie i nadzieję licznych kibiców na kolejne bramki dla gryfitów w tym meczu. I tak też się działo, ale nieco słabiej liczbowo.

Na trzecie trafienie dla „Gryfa” czekaliśmy do 58 minucie, kiedy to świetnym rajdem lewą strona popisał się P. Dąbrowski, który znakomicie dośrodkował do wbiegającego w pole karne gości Kacpra Wittbrodta, a ten nie kryty przez obrońców nie dał szans bramkarzowi gości.

Po tej bramce nasi jeszcze bardziej przycisnęli gości, ale nic nie wychodziło im z kolejnych przeprowadzanych akcji. Ale swego dopięli goście, którzy w 86 minucie strzelili gola honorowego przy biernej postawie naszej obrony i zaskoczonego bramkarza.

Ostatecznie wygrana „Gryfa” pewna i zasłużona dała kolejne trzy punkty i miejsce w ścisłej czołówce tabeli IV ligi.

„Gryf”: Benedyczak – Król, Kapczyński, Rafał Janus (74’ Deuter), Włodarek, Wittbrodt, Sasin (75’ Przemysław Książęk), Miedziński (70’Mateusz Książek), Smela (80’ Byczkowski), Karczmarski – Dąbrowski.