wtorek, 19 Marzec 2019, 07:34

Strona główna » REGION » TeamBAKISTA startuje w Wiedniu!
TeamBAKISTA startuje w Wiedniu!

TeamBAKISTA startuje w Wiedniu!

czwartek, 25 Wrzesień 2014, 08:07 Kategoria: REGION, sport
Już w nadchodzący weekend, w dniach 26-28.09. w Wiedniu odbędą się – zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF – Otwarte Mistrzostwa Austrii w match-racingu.

Do udziału w regatach zaproszono 12 załóg z Austrii, Niemiec, Węgier, Słowenii i Polski, w tym szczeciński TeamBAKISTA, który wystartuje w następującym składzie:

1) Maciej Gonerko – trymer żagli przednich,
2) Krzysztof Żełudziewicz – trymer grota, pitman
3) Patryk Zbroja – sternik.

Organizatorzy zapewniają zawodnikom szybkie, trzyosobowe jachty klasy Laser SB20 (z asymetrycznym spinakerem).

Warto nadmienić, że TeamBAKISTA brał udział w Mistrzostwach Austrii już w zeszłym sezonie. Jednak z uwagi na zbyt słaby wiatr ostatniego dnia regat, nie udało się wówczas dokończyć całego formatu imprezy i szczecinianie musieli zadowolić się 6 miejscem.

W tym roku faworytami do miejsca na podium będą na pewno Ch. Binder (dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich i Mistrza Europy w klasie Soling, a także sternik austriackiego zawodowego teamu AEZ), M.Trippolta (aktualny Mistrz Austrii, uczestnik ubiegłorocznej młodzieżowej edycji America’s Cup w San Francisco) oraz D. Presen (aktualny Mistrz Słowenii).

Zanosi się więc na bardzo dobrą okazję do rewanżu!

Trzymajcie kciuki!

Sponsorem załogi TeamBAKISTA jest Spółka HORYZONT.

Jedną ze sztandarowych marek spółki jest doskonale znany nie tylko na polskim rynku sklep żeglarski BAKISTA, z główną bazą w Szczecinie. Oferta sklepu, to kilkadziesiąt tysięcy produktów najlepszych światowych i polskich producentów, (w tym regatowa odzież włoskiej marki SLAM),  atrakcyjne cen i jedyny w swoim rodzaju katalog, który można zamawiać również w sieci (bakista.pl). Spółka jest również jedynym w Polsce przedstawicielem prestiżowych marek jachtów żaglowych Hanse, Dehler, Moody, a także jachtów motorowych: Bella Boats i Fjord.

Partnerami załogi TeamBAKISTA są:

Polish Match Tour (PMT) – pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu, Wolinie i Kamieniu Pomorskim. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2014 r. rozgrywana jest ósma edycja cyklu. Pierwszy raz w historii cyklu rozegrane zostaną dwie imprezy rangi mistrzowskiej. W lipcu w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Europy, a we wrześniu w Szczecinie – PMT organizuje Mistrzostwa Polski w match racingu. Dodatkowo dwie imprezy w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim zostały oficjalnymi kwalifikacjami do Alpari World Match Racing Tour.

Enterprise Logistics – spółka transportowa z siedzibą w Reptowie k/Szczecina;

Miasto Szczecin – team bierze udział w projekcie „Szczecin_z całego serca polecam. AMBASADOR” promującym markę SZCZECIN FLOATING GARDEN,

Partnerami medialnym załogi są: ogólnopolski magazyn „ŻAGLE” oraz zagle.com.pl

TeamBAKISTA startuje w Wiedniu! Reviewed by on . Już w nadchodzący weekend, w dniach 26-28.09. w Wiedniu odbędą się - zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF - Otwarte Mistrzostwa Austrii w match-racingu Już w nadchodzący weekend, w dniach 26-28.09. w Wiedniu odbędą się - zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF - Otwarte Mistrzostwa Austrii w match-racingu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top