sobota, 20 Październik 2018, 11:31

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Niezwykłe spotkania w bibliotece

Niezwykłe spotkania w bibliotece

czwartek, 23 Październik 2014, 21:49 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

W dniach 15-17 października 2014 w ramach Zachodniopomorskich spotkań w Bibliotece + Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zorganizowała atrakcyjne wydarzenia.

15 października do biblioteki zawitała Hanna Cygler, autorka popularnych powieści obyczajowych, m.in. „ Kolor bursztynu”, „Grecka mozaika”, „Dobre geny”. Duże grono wiernych czytelniczek i czytelników pisarki z uwagą wysłuchało barwnych opowieści o początkach kariery pisarskiej, perypetiach wydawniczych i pomysłach na nowe książki. Humor i bezpośredniość pani Hanny zjednały sobie uczestników spotkania. Wszyscy mieli możliwość zakupu książek i zdobycia autografu gościa.

Kolejny dzień rozpoczął się od warsztatów Kamishibai dla dzieci, które miały możliwość zapoznać się z japońską sztuką opowieści. Zajęcia poprowadziła pani Zofia Piątkowska Wolska z wydawnictwa Tibum. Dzieci były zachwycone tą formą czytania i oglądania książek. Uczniowie narysowali własne plansze do wierszy Jana Brzechwy, a następnie zaprezentowali je w teatrzyku Kamishibai. Od tej chwili ta forma czytelnictwa na stałe zagości w Bibliotece dla Dzieci.

W ten sam dzień bibliotekę odwiedził Aleksander Doba, podróżnik i kajakarz. Tłumnie zgromadzeni uczestnicy spotkania wysłuchali historii dwukrotnego przepłynięcia samotnie kajakiem Oceanu Atlantyckiego z kontynentu na kontynent , czego dotychczas nie dokonał nikt.

Wystąpienie pana Aleksandra ubarwiły liczne slajdy i filmy z wypraw. Podróżnik okazał się osobą niezwykle sympatyczną i skromną w porównaniu z wielkimi dokonaniami. Wielu uczestników było autentycznie wzruszonymi i szczęśliwymi , że mogli wziąć udział w spotkaniu z tak ciekawym i niezwykłym człowiekiem.

17 października w Auli Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się koncert „Musica Sacra” w wykonaniu zespołu Pomerania Ensemble poświęcony Janowi Pawlowi II. Treść koncertu oparta była na rozważaniach tajemnic różańca według Papieża Polaka. Zaprezentowano utwory od pieśni średniowiecznej, aż po klasycyzm. Między pieśniami pani Anna Kowalska-Stępień czytała fragmenty myśli Jana Pawła II. Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność.

Zachodniopomorskie spotkania w Bibliotece+ zorganizowane przez Bibliotekę w Kamieniu Pomorskim okazały się wielkim sukcesem. Każdy mógł wybrać coś interesującego dla siebie.

Niezwykłe spotkania w bibliotece Reviewed by on . W dniach 15-17 października 2014 w ramach Zachodniopomorskich spotkań w Bibliotece + Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zorganizowała W dniach 15-17 października 2014 w ramach Zachodniopomorskich spotkań w Bibliotece + Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zorganizowała Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top