sobota, 20 Październik 2018, 11:38

Strona główna » POWIAT » Nowy projekt profilaktyczny dla młodzieży powiatu kamieńskiego!
Nowy projekt profilaktyczny dla młodzieży powiatu kamieńskiego!

Nowy projekt profilaktyczny dla młodzieży powiatu kamieńskiego!

czwartek, 23 Październik 2014, 07:55 Kategoria: POWIAT, zdrowie

Wojewoda Zachodniopomorski powierzył Fundacji Motywacja i Działanie z siedzibą w Międzyzdrojach realizację zadania publicznego pn. Profilaktyka HIV/AIDS. Adresatami projektu są uczniowie VI klas szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z powiatu kamieńskiego.

Tym bardziej cieszy fakt, że zaproszone przez Fundację do tego projektu szkoły tj. Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy, Publiczne Gimnazjum w Wolinie, Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim) wyraziły otwartość podjęcia tak ważkiego tematu.

Projekt problematyki HIV to autorskie narzędzie multimedialne Fundacji Motywacja i Działanie przygotowane w formie opowiadania. Główny bohater i sytuacje, w których się znajduje, czy też problemy, z jakimi się zmaga zostały wykreowane tak, by były podobne dla przeciętnego ucznia. Dodatkowo, w prezentacji użyty został taki język, nazwy miejsc, rzeczy, portali internetowych, filmy czy zdjęcia, z którymi młodzież ma styczność w swoim codziennym życiu, co ma pomóc im w jeszcze bliższym utożsamieniu się z główną postacią. W trakcie omawiania poszczególnych sytuacji, przekazujemy niezbędne informacje merytoryczne, związane z profilaktyką HIV/AIDS, a elementy zaskoczenia mają na celu wzmocnienie przekazu tak, aby był on lepiej zapamiętany przez uczniów.
Projekt ten otrzymał rekomendację Krajowego Centrum ds. AIDS jako specjalistyczne narzędzie profilaktyki zgodne z aktualnym stanem wiedzy, wiarygodne merytorycznie oraz adekwatne dydaktycznie dla wieku rozwojowego uczniów. Realizacja projektu rozpocznie się 23 października 2014 roku.

/MID

Nowy projekt profilaktyczny dla młodzieży powiatu kamieńskiego! Reviewed by on . Wojewoda Zachodniopomorski powierzył Fundacji Motywacja i Działanie z siedzibą w Międzyzdrojach realizację zadania publicznego pn. Profilaktyka HIV/AIDS. Adresa Wojewoda Zachodniopomorski powierzył Fundacji Motywacja i Działanie z siedzibą w Międzyzdrojach realizację zadania publicznego pn. Profilaktyka HIV/AIDS. Adresa Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top