poniedziałek, 15 Październik 2018, 21:14

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Z Piotrusiem Panem do Nibylandii

Z Piotrusiem Panem do Nibylandii

piątek, 24 Październik 2014, 08:16 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

22 października Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła aktorów z Teatru „Duet” z Krakowa, którzy przygotowali przedstawienie pt. „Przygody Piotrusia”. Na spektakl zostały zaproszone klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach oraz dzieci z Przedszkola „Morskie Skarby”.

Dwoje aktorów opowiedziało bajkę o przyjaźni i marzeniach, które warto realizować. Zaprosili dzieci do krainy Nibylandii, gdzie poznali Piotrusia, niepoprawnego marzyciela oraz jego przyjaciółkę Zuzię.

Bohaterowie podróżowali statkiem pirackim po morzu, gdzie wraz z dziećmi złożyli piracką przysięgę. Uczniowie dowiedzieli się, jak zbudowany jest statek oraz poznali pracę marynarzy. Zaprzyjaźnili się z żyrafą Dofi, która pracowała na pokładzie.

Na koniec Piotruś zabrał dzieci do wioski indiańskiej. Poznali tam Bystrą Rzekę, Indiankę, która oprowadziła wszystkich po wiosce i opowiedziała o zwyczajach tam panujących. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest wigwam oraz czym zajmują się wodzowie i szamani.

Dzieci żywiołowo reagowały na grę aktorską i brały czynny udział w spektaklu tańcząc, wykonując m.in. prace majtków pokładowych oraz zaklinając deszcz. Aktorzy nauczyli dziecięcą widownię piosenki, którą na zakończenie zaśpiewali wspólnie z dziećmi.

Bajka miała na celu pokazanie, jak kształcące mogą być podróże oraz poznawanie ciekawych ludzi. Mali czytelnicy podziękowali gościom za wspaniały występ wręczając róże. Po spektaklu na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – słodki poczęstunek. Z powodu niesprzyjającej aury, drugi spektakl dla przedszkolaków odbył się w Przedszkolu „Morskie Skarby”, by oszczędzić dzieciom wycieczki w deszczu.

Bibliotekarze

 

Z Piotrusiem Panem do Nibylandii Reviewed by on . 22 października Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła aktorów z Teatru „Duet” z Krakowa, którzy przygotowali przedstawienie pt. „Przygody Piot 22 października Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła aktorów z Teatru „Duet” z Krakowa, którzy przygotowali przedstawienie pt. „Przygody Piot Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top