sobota, 20 Październik 2018, 11:34

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Inny punkt widzenia” z Grzegorzem Miecugowem

„Inny punkt widzenia” z Grzegorzem Miecugowem

sobota, 25 Październik 2014, 21:09 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki zorganizowała spotkanie autorskie z Grzegorzem Miecugowem, dziennikarzem, redaktorem, felietonistą. Na wieczór autorski licznie przybyli mieszkańcy Międzyzdrojów, jak również goście z Dziwnowa i grupa osób z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kamienia Pomorskiego.

Grzegorz Miecugow od zawsze jest związany z radiem i telewizją. Przyznał jednak, że nie chciał być kojarzony z osobą swojego ojca, Bruna Miecugowa, który był bardzo znaną postacią w rodzinnym mieście Krakowie. Chciał w swoim życiu sam dojść do wszystkiego, a nie przez nazwisko, które było rozpoznawane. Z tego powodu wyjechał do Warszawy.

Jak sam stwierdził, jest farciarzem, ponieważ większość jego decyzji, które podejmował w życiu, była przypadkiem, albo zbiegiem nieoczekiwanych zdarzeń. Na swojej drodze zawodowej spotykał ludzi, którzy byli mu przychylni i wspólnie stawiali sobie cele do realizacji. Już w dzieciństwie, które spędził w Krakowie na Krupniczej miał za sąsiadów Wisławę Szymborską, Stefana Kisielewskiego (po jego synu Jurku donaszał ubranka), Jana Sztaudyngera czy Sławomira Mrożka.

Grzegorz Miecugow opowiedział o programach, które prowadzi. „Szkło kontaktowe” to magazyn satyryczno-polityczny, gdzie swoje pytania mogą zadawać widzowie, dzwoniąc do studia. Wraz z Marią Czubaszek, Arturem Andrusem, Tomaszem Jachimkiem i wieloma innymi gośćmi komentują wydarzenia społeczno-polityczne w kraju i za granicą.

Jego autorskim programem jest „Inny punkt widzenia”, gdzie zaproszeni goście rozmawiają o kulturze, nauce, filozofii, religii. Pod tym samym tytułem w 2005 roku została wydana książka, która zawiera rozmowy ze znanymi ludźmi takimi jak: Stanisław Lem, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr.

Ponadto Grzegorz Miecugow opowiedział o swojej pierwszej beletrystycznej książce pt. „Przypadek”. Zawsze chciał napisać felieton o kosmosie, jednak stwierdził, że sam w sobie nie będzie interesujący. Postanowił „przemycić” go w treść akcji. Książka to historia mężczyzny, który przeżywa silny wstrząs emocjonalny, z którym próbuje sobie poradzić.

Na spotkaniu poruszył ważne tematy dla społeczeństwa, takie jak: globalizacja, sytuacja ekonomiczna, wojny, gwałtowny rozwój internetu    i przemiany obyczajowe. Stwierdził, że polityczni liderzy eliminują nowych, zdolnych polityków z obawy, że ich przyćmią intelektualnie.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Czytelnicy pytali również o aktualną sytuację polityczną w kraju. Oczywiście nie mogło się obyć bez pamiątkowych zdjęć i autografów. Dziś o 22:00 zapraszamy do obejrzenia „Szkła kontaktowego”. Grzegorz Miecugow obiecał pozdrowić mieszkańców Międzyzdrojów oraz uczestników wczorajszego spotkania.

Bibliotekarze

„Inny punkt widzenia” z Grzegorzem Miecugowem Reviewed by on . Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki zorganizowała spotkanie autorskie z Grzegorzem Miecugowem, dziennikarzem, redakt Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki zorganizowała spotkanie autorskie z Grzegorzem Miecugowem, dziennikarzem, redakt Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top