sobota, 20 Październik 2018, 10:28

Strona główna » REGION » Pierwsza kolejka ligowa KALF za nami!

Pierwsza kolejka ligowa KALF za nami!

poniedziałek, 27 Październik 2014, 21:08 Kategoria: REGION, sport

26 października 2014r. zainaugurowana została XVI edycja rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF), której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 19 zespołów, które zostały podzielone na trzy ligi. Do tej pory zgłoszono 234 zawodników.

W pierwszym meczu III ligi Vocatus Golczewo pokonał ZKA Promil 4:0. Promile pomimo kilku doskonałych sytuacji nie zdołały zdobyć ani jednego gola. Bramki dla Vocatus Golczewo: Rafał Witkowski (3) i Arkadiusz Król.

W drugim spotkaniu All Stars Świerzno odnieśli pewne zwycięstwo wygrywając z drużyną KS Zryw Zamoście. KS Zryw Zamoście w poprzednim sezonie grał w II lidze, w tej edycji drużyna z powodu problemów kadrowych postanowiła wystąpić w III lidze. Jedynego gola dla Zrywu zdobył Kamil Janik. Bramki dla All Stars Świerzno: Michael Kołek (2), Sebastian Żelazny i Denis Kociuba.

Po wielu latach nieobecności do rozgrywek w III lidze powrócił zespół Bez Nazwy, który dawno temu występował pod szyldem Bosmana. Drużyna w pewnym momencie podzieliła się na dwa zespoły – Bosman II grał w III lidze, natomiast Bosman Chomino w I Lidze Super KALF sięgnął po tytuł mistrzowski. Po paśmie sukcesów przyszedł czas na trudne chwile. Najpierw zniknął III-ligowy Bosman, a później w niepamięć odszedł Bosman Chomino. W obecnej ekipie pozostało dwóch zawodników, którzy grali w mistrzowskiej drużynie – Zbyszek Kruger i Kuba Woźniak, pozostali gracze to „stara kadra” Bosmana II. W pierwszej kolejce ligowej zespół Bez Nazwy pokonał Agropomoc Sulikowo 5:3, zaliczając w III lidze udany debiut.

W II lidze zadebiutował Jar Jarszewo – zespół prowadzony przez Stanisława Kuryłło – zawodnika, który w poprzednich sezonach trzykrotnie z rzędu sięgnął z I-ligową Mediciną po tytuł mistrzowski. Przejście tego gracza do II-ligowego zespołu to chyba największa niespodzianka transferowa obecnej edycji rozgrywek. W debiutanckim spotkaniu Jar Jarszewo pokonał beniaminka II ligi KRAM Kamień Pomorski 8:3. Bramki dla KRAM-u: Maciej Gmiński, Mateusz Kalinowski i jedna samobójcza Jarszewa. Bramki dla Jar Jarszewo: Patryk Jankowski (3), Stanisław Kuryłło (3), Grzegorz Zabielski i Bartek Zabielski.

W drugim meczu II ligi Contra po zaciętym spotkaniu pokonała 2:1 beniaminka tej grupy zespół Play Kamień Pomorski. Pod koniec spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Lis i Play w osłabieniu kończył swój mecz, co przesądziło o losach tego pojedynku. Bramki dla Contry: Przemek Książek i Jan Byczkowski. Bramka dla Play Kamień Pomorski: Łukasz Guster.

Na zakończenie rozgrywek II ligi Hal-Mar Przybiernów pokonał PSP Kamień Pomorski 6:2. Drużyna z Przybiernowa to beniaminek II ligi, zespół wywalczył bezpośredni awans w poprzednim sezonie, zajmując pierwsze miejsce w III lidze. Strażacy z PSP po ostatniej edycji rozgrywek opuścili I Ligę Super KALF po przegranych barażach z Ekolem Dziwnówek. Bramki dla Hal-Mar Przybiernów: Paweł Łuczak (2), Adrian Kiszka, Adrian Krzyżewski i Patryk Igras, jedna bramka samobójcza strażaków.

W pierwszym meczu I Ligi Super KALF Medicina pokonała 3:2 debiutujący w gronie najlepszych zespół Sami Swoi. Mecz był bardzo wyrównany, na kilka minut przed końcem utrzymywał się wynik remisowy 2:2. Trzykrotny Mistrz KALF-u pomimo wypełnionej po brzegi ławki rezerwowej nie potrafił znaleźć skutecznej metody na młody, ambitny i niezmiernie waleczny zespół, który ani na moment nie ustępował napierającej Medicinie. W szeregi Mediciny wielokrotnie wdawał się niepokój co zaowocowało dwiema żółtymi kartkami (Karol Majer i Jacek Kryłowicz). Doświadczenie Mediciny przesądziło o wygranej tej drużyny z nowicjuszami, którzy o mały włos nie sprawili największej niespodzianki I kolejki ligowej. Bramki dla Mediciny: Damian Karczmarski, Krzysztof Wysocki i Jarosław Ciesielski. Bramki dla drużyny Sami Swoi: Kamil Pogoda i Kamil Bajda.

W drugim spotkaniu DarKing pokonał 4:2 beniaminka I Ligi Super KALF – Ekol Dziwnówek. Ekol Dziwnówek to beniaminek I Ligi Super KALF. Bramki dla DarKingu: Kacper Wittbrodt (2), Patryk Juncewicz i Artur Lalak. Bramki dla drużyny Ekol Dziwnówek: Bartek Sutor i Maciej Szwech.

Na zakończenie I kolejki ligowej Repro Service Pol. pokonał 7:0 Partyzantkę Wolin. Mecz można uznać za wyrównany ale tylko w pierwszej części spotkania. W miarę upływu czasu Repro zdobywało przewagę dokładając kolejne bramki. Do zespołu Repro powrócił z PSP Kamień Pomorski Mateusz Wróbel, szeregi Repro zasilił również bramkarz PSP Mariusz Janiszewski. Bramki dla Repro Service Pol.: Bartosz Korzeniowski (2), Radek Smela (2), Dawid Sandzewicz (2) i Patryk Wikło.

Druga kolejka ligowa Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu rozegrana zostanie w niedzielę, 9 listopada 2014r.

Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski

Pierwsza kolejka ligowa KALF za nami! Reviewed by on . 26 października 2014r. zainaugurowana została XVI edycja rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF), której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu 26 października 2014r. zainaugurowana została XVI edycja rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF), której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top