środa, 14 Listopad 2018, 08:16

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Tajemnice Ziemi Pomorskiej

Tajemnice Ziemi Pomorskiej

piątek, 31 Październik 2014, 18:56 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Klub Przewodników PTTK „Na wyspach” zapraszają na spotkanie z Małgorzatą i Tomaszem Dudami, Michałem Rembasem i Tomaszem Wieczorkiem, które odbędzie się 6 listopada 2014 (czwartek) o godz. 18.00 w bibliotece w Międzyzdrojach. (wstęp wolny)

Małgorzata i Tomasz Dudowie są przewodnikami terenowymi po województwie zachodniopomorskim i miejskimi po Szczecinie. Od lat z pasją zajmują się turystyką. Tomasz jest adiunktem na Uniwersytecie Szczecińskim w Katedrze Turystyki. Zajmuje się geografią turyzmu i turystyką kulturową. Małgorzata jest filologiem polskim i redaktorem. Od najmłodszych lat przemierzają turystyczne szlaki, a od kilkunastu lat opisują turystyczne atrakcje w książkach i czasopismach. Są współautorami „Kanonu krajoznawczego województwa zachodniopomorskiego”, współredaktorami tejże publikacji razem z Robertem Śledzińskim i wydawcami (Agencja Fotograficzno-Redakcyjna dudowie.pl).

Michał Rembas jest podróżnikiem, historykiem, dziennikarzem, pasjonatem nekropolii. Autor m.in. „Zachodniopomorskie tajemnice”, „Szczecin i okolice przewodnik rowerowy”, „Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski„. Jego najnowszy tekst to  Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły” zrealizowany w ramach projektu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, który podczas XXIII OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU KSIĄŻKI KRAJOZNAWCZEJ I TURYSTYCZNEJ POZNAŃ 2014 zajął III miejsce w kategorii przewodniki. W międzyzdrojskiej bibliotece spotka się z czytelnikami po raz trzeci.

Tomasz Wieczorek jest przewodnikiem turystycznym po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „ŚLADAMI LUBINUSA. PRZEWODNIK NIEZWYKŁY”. Jest kierownikiem Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, działu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz samej Mapie Lubinusa.

Bibliotekarze

Tajemnice Ziemi Pomorskiej Reviewed by on . Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Klub Przewodników PTTK „Na wyspach” zapraszają na spotkanie z Małgorzatą i Tomaszem Dudami, Michałem Rembasem Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Klub Przewodników PTTK „Na wyspach” zapraszają na spotkanie z Małgorzatą i Tomaszem Dudami, Michałem Rembasem Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top