sobota, 20 Październik 2018, 10:28

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Lokalne Centrum Wolontariatu w Międzyzdrojach
Lokalne Centrum Wolontariatu w Międzyzdrojach

Lokalne Centrum Wolontariatu w Międzyzdrojach

środa, 05 Listopad 2014, 20:57 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, społeczeństwo

Międzyzdroje jesienią odpoczywają po pracowitych letnich miesiącach. Jednak są obszary działań, które szczególnie uaktywniły się po gorącym sezonie. Jednym z nich jest WOLONTARIAT.

Wolontariusze Lokalnego Centrum Wolontariatu Fundacji Motywacja i Działanie w minionych 2 miesiącach mięli kilka okazji do pomagania. Pierwsza pojawiła się już na początku września. Podczas Pikniku Rodzinnego wolontariusze organizowali animacje czasu wolnego dla najmłodszych uczestników tego wydarzenia, choć nie tylko. Ich kreatywności i zapału nie można było nie zauważyć. Wniosek jest jeden – wolontariusze na tego typu wydarzeniach są niezastąpieni!

Również we wrześniu w Międzyzdrojach rozpoczął się cykl zawodów o nazwie Międzyzdrojskie Czwartki Lekkoatletyczne. Podczas organizacji jesiennych etapów imprezy również pomagali wolontariusze Lokalnego Centrum Wolontariatu.

Kolejne wydarzenie, które wsparli wolontariusze, to wyjazd podopiecznych Świetlicy Środowiskowej „Iskierka” w Międzyzdrojach do Wisełki w ramach programu „Pobaw się ze mną”. Wolontariusze podczas tej wycieczki zajmowali się animacją czasu wolnego dla jej uczestników.

Wolontariat, to nie tylko pomoc w zapewnianiu rozrywki dzieciom i młodzieży. To również pomoc osobom starszym. Wolontariuszy nie mogło, więc zabraknąć podczas organizacji XXXIII Zjeździe Żołnierzy Kresowych AK. I nie zabrakło. Ich zadaniem było przede wszystkich wsparcie dla osób starszych podczas wykonywania czynności, z którymi osoby te ze względu na wiek czy też stan zdrowia nie były sobie w stanie same poradzić. Z tym zadaniem również świetnie sobie poradzili.

Koniec października, to kolejne oblicze międzyzdrojskiego wolontariatu. Młodzi wolontariusze wsparli organizację Kreatywnej Nocki w Pracowni Motywacja i Działanie, której uczestnikami były osoby biorące udział w programie „Grajki – pomagajki”. Wolontariusze byli tutaj pomysłodawcami części zadań, jakie stanęły przed uczestnikami tego wydarzenia. A pomysłów mają bardzo dużo! Energii jeszcze więcej i świetnie potrafią zarażać uśmiechem!

Jeżeli i Ty chcesz na własnej skórze poczuć, czym jest wolontariat lub skorzystać z pomocy wolontariuszy zgłoś się do Lokalnego Centrum Wolontariatu Fundacji Motywacja i Działanie.

 

Kontakt: tel: 699 9654 608, e-mail: sekretariat.mid@gmail.com

Program wspiera Urząd Miasta Międzyzdroje .

Lokalne Centrum Wolontariatu w Międzyzdrojach Reviewed by on . Międzyzdroje jesienią odpoczywają po pracowitych letnich miesiącach. Jednak są obszary działań, które szczególnie uaktywniły się po gorącym sezonie. Jednym z ni Międzyzdroje jesienią odpoczywają po pracowitych letnich miesiącach. Jednak są obszary działań, które szczególnie uaktywniły się po gorącym sezonie. Jednym z ni Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top