niedziela, 24 Marzec 2019, 01:53

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Szumiące trawy na składowiskach CZG R-XXI

Szumiące trawy na składowiskach CZG R-XXI

piątek, 07 Listopad 2014, 18:13 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, gospodarka

W środę 5 listopada w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim, w obecności Prezesa Zarządu Celowego Związku Gmin R-XXI, Pana Antoniego Bielidy, Burmistrza Kamienia Pomorskiego, Bronisława Grzegorza Karpińskiego oraz przedstawiciela wykonawcy Pana Tomasza Gwoździa odbyło się uroczyste przekazanie placu budowy rozpoczynające rekultywację składowiska odpadów w Chrząstowie. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele Rady Miejskiej, Sołtysi okolicznych miejscowości, a także młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim. W trakcie spotkania przeprowadzono prezentację dotyczącą rekultywacji wysypiska w Chrząstowie, podczas której zebrani mogli poznać szczegóły planowanej inwestycji. Projekt pn. „Szumiące trawy na składowiskach CZG R-XXI” realizowany jest dzięki środkom unijnym z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 Priorytet II – Gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi.

Wartość całkowita projektu wynosi 44 205 889,10 zł brutto, z czego na rekultywację składowiska odpadów w Chrząstowie nasza gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 1 627 810,94 PLN brutto. W ramach inwestycji, działaniem objęty zostanie teren o powierzchni 2,14 ha. Zgodnie z umową prace mają potrwać do końca 2015 roku.

Realizacja wnioskowanego projektu będzie miała szereg pozytywnych efektów dla naszego regionu i przyczyni się do wyższego standardu życia mieszkańców oraz poprawy jakości środowiska naturalnego. Między innymi w miejscu zrekultywowanego składowiska posadzona zostanie nowa roślinność. Ponadto wytyczona zostanie „ścieżka edukacyjna” składająca się z alei, przy której zlokalizowane zostaną tablice informacyjne przedstawiające podejmowane działania i przybliżające pojęcie rekultywacji.

 

Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim

Szumiące trawy na składowiskach CZG R-XXI Reviewed by on . W środę 5 listopada w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim, w obecności Prezesa Zarządu Celowego Związku Gmin R-XXI, Pana Antoniego Bielid W środę 5 listopada w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim, w obecności Prezesa Zarządu Celowego Związku Gmin R-XXI, Pana Antoniego Bielid Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top