niedziela, 24 Marzec 2019, 01:46

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Porządny sprzęt – porządne ćwiczenia

Porządny sprzęt – porządne ćwiczenia

niedziela, 16 Listopad 2014, 13:24 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Strażacy z OSP Trzebieszewo zorganizowali dla swojej jednostki ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy i uwalnianiu zakleszczonych osób w wypadkach komunikacyjnych. Wrak udostępnił Marcin Gawron. Najpierw szczypta teorii, kogo ratować w pierwszej kolejności i jak postępować z zamkniętym w stalowej puszce nieprzytomnym kierowcom, a następnie do pracy przystąpił sprzęt hydrauliczny. Rozległ się warkot silnika, chrzęst tłuczonych i wycinanych szyb. Niewielki Fiat UNO nie miał szans z potężnymi szczękami życia, pękały zawiasy i zamki, blachy słupków puszczały jakby były wykonane z plasteliny, potężne siłowniki rozpychały najmocniejsze wzmocnienia aż wreszcie ukazał się kabriolet i to bez foteli. Teoretyczny dostęp do osób poszkodowanych został wykonany – cel ćwiczeń osiągnięty. Łatwo wcale nie było, bo i miejsce z jednej strony samochodu było za wąskie, tutaj masywny sprzęt okazał się, nieporęczny i bardzo ciężki a praca posuwała się z trudem, ale kto powiedział, że zawsze będzie łatwo?  Satysfakcja z dobrze spędzonego czasu obudziła pomysły na przyszłość, może następnym razem będzie symulacja pożaru, zobaczymy?

Na koniec zdjęcie ze starym, odremontowanym samochodem Ratownictwa Wybrzeża Rewalskiego i czas było wracać do swojej remizy.

Tekst i zdjęcia: Daniel Kowaliński

Porządny sprzęt – porządne ćwiczenia Reviewed by on . Strażacy z OSP Trzebieszewo zorganizowali dla swojej jednostki ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy i uwalnianiu zakleszczonych osób w wypadkach komunikacyjn Strażacy z OSP Trzebieszewo zorganizowali dla swojej jednostki ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy i uwalnianiu zakleszczonych osób w wypadkach komunikacyjn Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top