niedziela, 24 Marzec 2019, 02:03

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Wieczór poezji Agnieszki Osieckiej w międzyzdrojskiej bibliotece”

Wieczór poezji Agnieszki Osieckiej w międzyzdrojskiej bibliotece”

wtorek, 25 Listopad 2014, 19:51 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

24 listopada w poniedziałkowy wieczór Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała wieczór poezji. Spotkanie poświęcone było twórczości Agnieszki Osieckiej, poetce, autorce tekstów piosenek, pisarce, którą ludzie pokochali za jej wrażliwość literacką. Osiecka pisała piosenki dla wielu znanych wokalistów takich jak: Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski, Violetta Villas czy Magda Umer.

Na początku spotkania bibliotekarze, Anna Piecyk i Szymon Głod, przedstawili krótką prezentację o życiu i twórczości poetki. Następnie młodzież z Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach zaprezentowała wiersze Agnieszki Osieckiej. Utwory czytały: Izabela Burbo, Marcelina Spychalska i Oktawia Gódzińska.

Na zakończenie pierwszej części wieczoru swoje utwory przedstawili przybyli goście: Halina Kowalska, Wojciech Kokot, Mirosław Wołoszyk, Julianna Rogowska oraz Jakub Szot, uczeń szkoły podstawowej, który wyrecytował wiersz o orle. Bibliotekarze przeczytali również wiersze mieszkanek Międzyzdrojów Pani Krystyny Rycombel i Sylwii Jabłońskiej.

Między prezentowanymi wierszami pracownicy biblioteki odczytali kilka fragmentów z drugiej części „Dzienników” Agnieszki Osieckiej.

Następna część spotkania należała do Janusza Kalemby, który wykonał kilka utworów Agnieszki Osieckiej takie jak: „Niech żyje bal”, „Prawdziwych cyganów już nie ma”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Czy te oczy mogą kłamać”, „Uciekaj moje serce”, „Nie spoczniemy”. Oczywiście nie odbyło się bez bisów, na które wszyscy z niecierpliwością czekali.

Po spotkaniu można było obejrzeć wystawę, która przedstawia Agnieszkę Osiecką nie tylko jako poetkę i autorkę tekstów, ale również jako wrażliwego człowieka, który potrafił dojrzeć w ludziach to, co najpiękniejsze.

Serdecznie podziękowania należą się Pani Annie Podhorodeckiej-Nurkowskiej oraz młodzieży z Gimnazjum w Międzyzdrojach za przygotowanie utworów, Panu Januszowi Kalembie za muzyczną oprawę wieczoru i przybyłym gościom, którzy zechcieli podzielić się swoja poezją.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Koło nr 19 w Międzyzdrojach.

Na kolejny wieczór poezji zapraszamy w przyszłym roku.

 

                                                                                     Bibliotekarze

 

Wieczór poezji Agnieszki Osieckiej w międzyzdrojskiej bibliotece” Reviewed by on . 24 listopada w poniedziałkowy wieczór Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała wieczór poezji. Spotkanie poświęcone było twórczości Agnieszki 24 listopada w poniedziałkowy wieczór Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała wieczór poezji. Spotkanie poświęcone było twórczości Agnieszki Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top