sobota, 15 Grudzień 2018, 15:01

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Fryzjerzy dla WOŚP i przeciw przemocy

Fryzjerzy dla WOŚP i przeciw przemocy

poniedziałek, 05 Styczeń 2015, 22:55 Kategoria: Gmina Wolin, społeczeństwo

W niedzielę, 11 stycznia, salon fryzjerski Danuty Łużnej z Wolina pracować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia fryzjerzy poruszą też trudny temat przemocy wobec dzieci, a pomoże w tym maskotka akcji – pluszowy Nomek.

Zasady zbiórki są proste: do salonu przy ul. Słowiańskiej 1E w Wolinie przyjść w niedzielę może każdy, by poddać się dowolnemu zabiegowi – strzyżeniu, koloryzacji, pielęgnacji czy zwykłemu czesaniu. Fryzjerzy tego dnia pracować będą charytatywnie na rzecz Orkiestry, a ich klienci bezpośrednio zasilą orkiestrową puszkę – skarbnicę stacjonarną, znajdującą się w salonie.

Pieniądze trafią na wspólne konto wszystkich 110 salonów fryzjerskich grających w 23. Finale WOŚP, a zorganizowanych przez kosmetyczną markę Kemon. Ile łącznie uda się zabrać fryzjerom w tym roku, już w niedzielny wieczór przekonają się widzowie telewizyjnego studia Orkiestry.

Tematem przewodnim fryzjerskiej akcji będzie sprzeciw i reakcja na przemoc wobec dzieci. W salonach fryzjerskich klienci znajdą udostępnione przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka materiały edukacyjne na ten temat. Symboliczna jest także maskotka akcji, pluszowy chłopiec o imieniu Nomek, w tym roku opatrzony plasterkiem i bandażem. To nawiązanie do „Historii Misia”, czyli kampanii społecznej WOŚP nt. przemocy względem najmłodszych.

– Odwiedzajcie zaprzyjaźnione z nami salony fryzjerskie! Zmieniajcie swój wygląd, uśmiechajcie się często i bawcie się dobrze. A przemocy wobec dzieci powiedzmy wspólnie i zdecydowanie: nie! – mówi Jurek Owsiak.

Tegoroczny Finał WOŚP jest już dziesiątym, w którym udział biorą fryzjerzy zorganizowani przez markę Kemon. Do tej pory udało się im zebrać i przekazać na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad milion dwieście tysięcy złotych.

Spotkanie Jurka Owsiaka  z przedstawicielami fryzjerów biorących udział w ogólnopolskiej akcji  (link do filmu z tego wydarzenia http://youtu.be/pfBEP5TSJdA )

Fryzjerzy dla WOŚP i przeciw przemocy Reviewed by on . W niedzielę, 11 stycznia, salon fryzjerski Danuty Łużnej z Wolina pracować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia fryzjerzy poruszą te W niedzielę, 11 stycznia, salon fryzjerski Danuty Łużnej z Wolina pracować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia fryzjerzy poruszą te Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top