poniedziałek, 25 Marzec 2019, 02:40

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Aktualne informacje o WOŚP 2015
Aktualne informacje o WOŚP 2015

Aktualne informacje o WOŚP 2015

piątek, 09 Styczeń 2015, 17:44 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski

Niedzielny 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kamieniu Pomorskim to doskonała okazja do integracji, wspólnego działania i wspólnej zabawy. W tym roku do akcji przyłączyły się szkoły z terenu naszej gminy, instytucje, lokalne firmy, przedsiębiorstwa oraz niezależni sympatycy WOŚP. Większość kwestujących wolontariuszy stanowią uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego oraz Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim, natomiast głównym organizatorem imprezy jest Kamieński Dom Kultury we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Występy rozpoczną się o godzinie 15:00, kiedy na scenie pojawi się zespół Emerald. Ta działająca od ponad dwóch dekad szczecińska formacja łączy punkową zadziorność z melodyjnym folkiem inspirowanym tradycyjną muzyką irlandzką. Zespół wydał dwie płyty w kultowej wytwórni Jimmy Jazz Records. W jego repertuarze znajdują się głównie autorskie piosenki oraz przearanżowane na modłę celtic-punkową utwory tradycyjne. W dalszej części programu wystąpią uczniowie i młodzież, między innymi Orkiestra Dęta Kamieńskiego Domu Kultury pod batutą Valeriego Burianenki, cheerleaderki z kamieńskiego gimnazjum, uczniowie szkół tańca Focus i Keep oraz inni. Wieczorem wystąpi zespół rockowy Specyficzni z Goleniowa, natomiast zwieńczeniem imprezy będzie pokaz fajerwerków „Światełko do Nieba” o godzinie 20:00.

Oprócz występów na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR znajdą się różne stoiska z atrakcjami przygotowanymi przez sponsorów i współorganizatorów. Uczestnicy będą mogli zrobić sobie zdjęcia w FotoBudce Tomasza Teteli i Media Ertel, wziąć udział w kursie pierwszej pomocy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, warsztatach origami, spróbować lodów ze stoiska przygotowanego przez Jacka Simankowicza i kawiarnię Pistacchio, obejrzeć pokaz carvingu w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica, pokaz kosmetyczny przygotowany przez firmę Avon, a także przejechać się wozem strażackim Ochotniczej Straży Pożarnej z Dziwnowa.

Utworzona zostanie specjalna sekcja przeznaczona dla dzieci, w których będą się odbywały warsztaty cyrkowe prowadzone przez Stowarzyszenie Kulturalny Kamień. Dzieci będą mogły również bawić się klockami dostarczonymi przez kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz zetknąć z atrakcjami przygotowanymi przez Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Poza Halą Widowiskowo-Sportowej w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Sali Lustrzanej odbędzie się organizowana w ramach WOŚP dyskoteka dla młodzieży (od godziny 16:00). Podczas imprezy nie zabraknie również rozmaitych smakołyków. Za przygotowanie i wydawanie jedzenia odpowiedzialni będą wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica i Ciastkarnia-Piekarnia Żelek. Specjalną niespodziankę pokaźnych gabarytów przygotuje piekarnia i cukiernia Bojzan z Międzywodzia.

Kamieński Dom Kultury

Aktualne informacje o WOŚP 2015 Reviewed by on . Niedzielny 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kamieniu Pomorskim to doskonała okazja do integracji, wspólnego działania i wspólnej zabawy. W tym Niedzielny 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kamieniu Pomorskim to doskonała okazja do integracji, wspólnego działania i wspólnej zabawy. W tym Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top