sobota, 15 Grudzień 2018, 14:45

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » „Przyjazny niemiecki język naszych sąsiadów”

„Przyjazny niemiecki język naszych sąsiadów”

środa, 28 Styczeń 2015, 23:10 Kategoria: edukacja, Gmina Wolin, kultura i sztuka, REGION

„PRZYJAZNY NIEMIECKI JĘZYK NASZYCH SĄSIADÓW” PROJEKT ZREALIZOWANY DZIĘKI WSPÓŁPRACY I WSPARCIU BURMISTRZA WOLINA I RADY MIEJSKIEJ W WOLINIE, PRZEZ OŚRODEK KULTURY GMINY WOLIN PRZY WSPÓŁPRACY Z SOŁECTWEM CHYNOWO I KODRĄB.

To polsko-niemieckie przedsięwzięcie, w którym udział wzięła 50 osobowa grupa dzieci w wieku od 5 do 13 roku życia, pochodzące z sołectwa Chynowo, Zastań, Kodrąb, Kodrąbek i Ładzin- gmina Wolin. Ogromnym zaangażowaniem w realizację projektu wykazali się sołtysi z Chynowa i Kodrąbia p. Barbara Ciołek i Gabriela Sech, z którymi na co dzień ośrodek kultury współpracuje w związku z zajęciami niekonwencjonalnej nauki języka niemieckiego, które prowadzone są poza formalnym systemem edukacji od ok. roku w miejscowości Chynowo i Kodrąb. Zajęcia prowadzi p. Jolanta Janczykowska, absolwentka studiów eurytmicznej sztuki w Instytucie Waldorfskiej Pedagogiki w Witten w Niemczech.

W dni 23 stycznia br., w Usedom, grupę z Polski przywitali przedstawiciele władz lokalnych w urzędzie miejskim w osobach: Karl -Heinz  Schröder  –  Amts-Bürgermeister Stadt Usedom, Jochen Storrer  – Bürgermeister Stadt Usedom oraz Gert Wendland Vize-Bürgermeister . Po wizycie w urzędzie, dzieci z gminy Wolin wspólnie z kilkudziesięcioosobową grupą dzieci z Usedom, odbyły warsztaty językowe zintegrowane z eurytmią (ruch sceniczny). Po kilku godzinnych warsztatach grupa uczestników z Polski odwiedziła oceanarium i muzeum morza w oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości Stralsund. Dla uczestników, była to kolejna próba konfrontacji z językiem „żywym” w tak często poruszanym temacie, podczas dotychczasowej nauki języka na warsztatach, jakim był temat środowiska naturalnego, przyrody, zwierząt. Tradycyjnie, bardzo pomocni w realizacji polsko-niemieckiego projektu, okazali się Państwo Waldemar i Eleonore Schröder.

PROJEKT JEST DOFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO ORAZ BUDŻETU PAŃSTWA (FUNDUSZ MAŁYCH PROJEKTÓW INTERREG IV A) EUROREGIONU POMERANIA. WSPÓLNA REGION WSPÓLNE CELE.

 

„Przyjazny niemiecki język naszych sąsiadów” Reviewed by on . „PRZYJAZNY NIEMIECKI JĘZYK NASZYCH SĄSIADÓW” PROJEKT ZREALIZOWANY DZIĘKI WSPÓŁPRACY I WSPARCIU BURMISTRZA WOLINA I RADY MIEJSKIEJ W WOLINIE, PRZEZ OŚRODEK KULTU „PRZYJAZNY NIEMIECKI JĘZYK NASZYCH SĄSIADÓW” PROJEKT ZREALIZOWANY DZIĘKI WSPÓŁPRACY I WSPARCIU BURMISTRZA WOLINA I RADY MIEJSKIEJ W WOLINIE, PRZEZ OŚRODEK KULTU Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top