wtorek, 19 Marzec 2019, 16:01

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Wolin atrakcyjny drugi tydzień ferii zimowych

Wolin atrakcyjny drugi tydzień ferii zimowych

niedziela, 01 Luty 2015, 17:21 Kategoria: Gmina Wolin, społeczeństwo

„NA TROPIE ZMYSŁÓW” – warsztaty edukacyjne z elementami gier i zabaw „CZARODZIEJSKI KUFER – warsztaty kuglarskie

drugi tydzień ferii zimowych w ośrodku kultury w Wolinie i podległych wiejskich placówkach w Troszynie, Dargobądzu

Drugi tydzień ferii w ośrodku kultury w Wolinie i w wiejskich placówkach, był niezwykle urozmaicony. W Wolinie, kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci wzięła udział w warsztatach rozwijających świadomość na temat zmysłów i wrażliwości. Instruktorzy zastosowali jedną z najnowocześniejszych i najbardziej angażujących metod warsztatowych, jaką jest „grywalizacja”, czyli przeniesienie zabiegów stosowanych w grach komputerowych i planszowych w przestrzeń warsztatową. Instruktorzy prowadzący warsztaty wykorzystywali elementy myślenia strategicznego, rywalizacji grupowej, wciągając uczestników we wcześniej zaprojektowaną dla nich fabułę gry. Całość warsztatów urozmaicona była elementami multimedialnymi i teatralnymi. O atrakcyjności zajęć, ich złożoności oraz o zaskakujących rozgrywkach rozwijających wrażliwość i wyobraźnię, w jakich udział wzięli dzieci i młodzież, mogli się przekonać rodzice i opiekunowie podczas piątkowego pokazu, w którym udział wziął Burmistrz Wolina p. Eugeniusz Jasiewicz.

W sobotę zakończyły się pokazem i przedstawieniem pt. „Czarodziejski kufer”, warsztaty kuglarskie, cyrkowe podczas których dzieci i młodzież tworzyli wieloosobowe piramidy, brali udział w zajęciach klaunady. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się praca z akcesoriami cyrkowymi, takimi jak, talerze cyrkowe, piłki, równoważnia rola – bola. W zajęciach ruchowych i kuglarskich oraz w spektaklach wzięli również udział dzieci i młodzież w wiejskich ośrodka kultury w Troszynie, Dargobądzu i Wisełce.

 

FERIE ZIMOWE ZORGANIZOWANE PRZEZ OŚRODEK KULTURY, BYŁY WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY WOLIN.

                                                                                   Ośrodek Kultury Gminy Wolin

Wolin atrakcyjny drugi tydzień ferii zimowych Reviewed by on . „NA TROPIE ZMYSŁÓW” - warsztaty edukacyjne z elementami gier i zabaw „CZARODZIEJSKI KUFER – warsztaty kuglarskie drugi tydzień ferii zimowych w ośrodku kultury „NA TROPIE ZMYSŁÓW” - warsztaty edukacyjne z elementami gier i zabaw „CZARODZIEJSKI KUFER – warsztaty kuglarskie drugi tydzień ferii zimowych w ośrodku kultury Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top