wtorek, 19 Marzec 2019, 16:06

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » „Odjechane ferie bez odjazdów! vol 5” – drugi tydzień za nami

„Odjechane ferie bez odjazdów! vol 5” – drugi tydzień za nami

poniedziałek, 02 Luty 2015, 20:36 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, społeczeństwo

Zespół Pracowni Motywacja i Działanie przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach zrealizował drugą część zajęć dla dzieci i młodzieży. Tym razem, podobnie jak w poprzednim tygodniu dla każdej z grup przygotowana została atrakcyjna mini-wycieczka wpasowująca się w poruszaną podczas zajęć tematykę. Młodsze dzieci (kl. I- III SP) kontynuowały rozmowy na temat odpowiednich postaw w stosunku do odpowiedzialnego korzystania z pomocy policji i straży pożarnej w sytuacjach zagrożenia. I tak jak w pierwszym tygodniu ferii zgłębiały tajniki pracy policji, tak w tym tygodniu pod lupę wzięta została straż pożarna. I oczywiście nie obyło się bez wizyty w Jednostce Straży Pożarnej w Międzyzdrojach. Co zrobiło na dzieciach największe wrażenie? Oczywiście ogromne wozy strażackie. Jednocześnie każde z nich wie jak zachować się w sytuacjach wymagających wezwania straży pożarnej.

Z kolei tematyka poruszana w grupie uczniów kl. IV – VI szkoły podstawowej oscylowała wokół kwestii pomocy, ale tym razem zajęcia koncentrowały się na wolontariacie. Stąd też uczestnicy zajęć odwiedzili siedzibę Lokalnego Centrum Wolontariatu Fundacji Motywacja i Działanie (LCW). Dowiedzieli się tam co robią międzyzdrojscy wolontariusze i jak wygląda praca LCW.

Teraz wszystkim, którzy w tym tygodniu wrócili do szkolnych ławek Zespół Pracowni Motywacja i Działanie życzy udanego i pełnego sukcesów semestru letniego oraz przyjemnej drogi ku wakacjom.

Osoby zainteresowane kontynuowaniem spotkań z Zespołem Pracowni Motywacja i Działanie mogą zapoznać się z programem psychoedukacyjnym „Grajki – pomagajki.”. Informacje na jego temat znajdują się na stronie www.motywacjaidzialanie.pl w panelu profilaktyka uzależnień
i promocja zdrowia.

 

/MID

„Odjechane ferie bez odjazdów! vol 5” – drugi tydzień za nami Reviewed by on . Zespół Pracowni Motywacja i Działanie przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach zrealizował drugą część zajęć dla dzieci i młodzieży. Tym r Zespół Pracowni Motywacja i Działanie przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach zrealizował drugą część zajęć dla dzieci i młodzieży. Tym r Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top