wtorek, 19 Marzec 2019, 16:42

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Wesołe ferie w bibliotece

Wesołe ferie w bibliotece

poniedziałek, 02 Luty 2015, 20:55 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, społeczeństwo

W czasie tegorocznych ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej na najmłodszych czytelników czekały różnorodne atrakcje.

W pierwszym tygodniu przenieśliśmy się w czasie do średniowiecza. Każdego dnia licznie zgromadzone dzieci poznawały najstarsze polskie legendy, m.in. „ O Piaście Kołodzieju”, O Popielu , którego myszy zjadły”, „O hejnale mariackim”. Bibliotekarki przebrane w stroje z epoki, opowiadały o życiu codziennym w średniowieczu, o zwyczajach wówczas panujących oraz o dawnym rzemiośle i rękodzielnictwie. Dzieci z własnoręcznie ulepionych i pomalowanych koralików wykonały biżuterię, uplotły według średniowiecznych wzorów ozdobne wełniane krajki oraz nauczyły się filcowania na mokro ( powstały filcowe korale i myszki). Podsumowaniem spotkań ze średniowieczem było wspólne wykonanie makiety zamku.

Drugi tydzień ferii odbywał się pod hasłem „W zagadkowej krainie”. Dzieci codziennie rozwiązywały „detektywistyczne” zadania – rebusy, zagadki, łamigłówki, kalambury. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, w trakcie których malowano tajemnicze obrazki.

Jeden z dni poświęcony był japońskiej sztuce opowieści Kamishibai. Dzieci narysowały ilustracje do wiersza Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach” , które następnie zostały zaprezentowane w japońskim teatrzyku. Ta forma czytania i oglądania bajek bardzo spodobała się małym uczestnikom zajęć.

Ostatni dzień ferii w bibliotece wypełniło wielkie poszukiwanie skarbu. Zagadkowe, rymowane podpowiedzi ukryte w różnych miejscach biblioteki prowadziły do tajemniczego celu. Zabawie towarzyszyło dużo śmiechu i emocji. Szczególnie w momencie, gdy na swej drodze dzieci spotkały smoka mieszkającego w bibliotecznych magazynach.

Ferie zakończyły się słodkim poczęstunkiem. Kolejny raz dzieci mogły się przekonać, że biblioteka to także miejsce dobrej i ciekawej zabawy.

Wesołe ferie w bibliotece Reviewed by on . W czasie tegorocznych ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej na najmłodszych czytelników czekały różnorodne atrakcj W czasie tegorocznych ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej na najmłodszych czytelników czekały różnorodne atrakcj Rating: 0

Komentarze (1)

  • Gość

    Było super:)

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top