wtorek, 19 Marzec 2019, 15:57

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Tragedia w Biesłanie
Tragedia w Biesłanie

Tragedia w Biesłanie

sobota, 07 Luty 2015, 20:46 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Pawlakiem, autorem książki „Pęknięte miasto. Biesłan”, które odbędzie się 12 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. (wstęp wolny)

„Biesłan – małe miasteczko u podnóży gór Kaukazu. Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze było tu radosnym świętem. W 2004 roku stało się inaczej. Do szkoły wtargnęli zamaskowani i doskonale przygotowani bojownicy. Zginęły 334 osoby, w tym połowa to dzieci. Do dzisiaj był to największy i najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie. Miasto pękło i podzieliło się na tych, którzy stracili wszystko, i na tych, którzy nigdy ich nie zrozumieją.

Zbigniew Pawlak był w Biesłanie kilka dni po tych tragicznych wydarzeniach. Odwiedził ponad setkę osetyńskich rodzin. Mieszkał w ich domach, słuchał ich historii. Po 10 latach wrócił, by zobaczyć, jak zmieniło się ich życie.”

Tragedia w Biesłanie Reviewed by on . Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Pawlakiem, autorem książki „Pęknięte miasto. Biesłan”, które odbędzie się 12 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w Miejskiej B Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Pawlakiem, autorem książki „Pęknięte miasto. Biesłan”, które odbędzie się 12 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w Miejskiej B Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top