wtorek, 19 Marzec 2019, 16:44

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Dziwnów » Mistrzostwa Świata Optimist 2015 odbędą się w Dziwnowie
Mistrzostwa Świata Optimist 2015 odbędą się w Dziwnowie

Mistrzostwa Świata Optimist 2015 odbędą się w Dziwnowie

wtorek, 10 Luty 2015, 16:51 Kategoria: Gmina Dziwnów, Gmina Kamień Pomorski, sport

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist z radością informuje, iż w dniu 9.02.2015 uzyskał oficjalną zgodę od Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy Optimist – IODA na przeprowadzenie Mistrzostw Świata Optimist 2015 w Dziwnowie. Dzięki współpracy z władzami Dziwnowa ta impreza żeglarska o najwyższej sportowej randze, mimo dotychczasowych trudności, nie zmieni akwenu rozgrywek i tak jak dotychczas planowano, odbędzie się na Zalewie Kamieńskim w dniach 26 sierpnia – 5 września 2015.

„Niezmiernie się cieszę, że udało nam się nawiązać współpracę z Dziwnowem. Wraz z władzami miasta szybko i bezproblemowo wypracowaliśmy wspólną wizję tego wydarzenia. Dziwnów posiada odpowiednią infrastrukturę do przeprowadzenia Mistrzostw Świata Optimist. Warto również podkreślić, że ma też doświadczenie w organizacji międzynarodowych imprez żeglarskich. Mistrzostwa Świata Laser Radial w 2014, były najlepiej ocenione pod względem organizacyjnym w historii tej klasy. Jestem przekonany, że i Mistrzostwa Świata Optimist w Dziwnowie zostaną zapamiętane jako wydarzenie sportowe na najwyższym poziomie” – powiedział Tomasz Figlerowicz, Prezydent PSKO.

Klasa Optimist przeznaczona jest do wprowadzenia dzieci i młodzież do 15 lat w tajniki żeglarstwa regatowego, a także do przygotowania ich do wyczynowego żeglarstwa olimpijskiego i sportowego. Szacuje się, że obecnie na świecie pływa około 200 tys. Optimistów w ponad 100 krajach i jest to tym samym najliczniejsza międzynarodowa klasa regatowa.

Dziwnów może więc liczyć na niezwykłą frekwencję młodych pretendentów do tytułu Mistrza Świata. Na starcie pojawią się przedstawiciele 60 reprezentacji ze wszystkich kontynentów, czyli około 300 najlepszych zawodników z całego świata.

 

źródło: optimist.sails.pl

Mistrzostwa Świata Optimist 2015 odbędą się w Dziwnowie Reviewed by on . Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist z radością informuje, iż w dniu 9.02.2015 uzyskał oficjalną zgodę od Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy Optimi Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist z radością informuje, iż w dniu 9.02.2015 uzyskał oficjalną zgodę od Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy Optimi Rating: 0

Komentarze (3)

 • gość

  co na to władze miejskie, gdzie oficjalne stanowisko w tej sprawie- krótko mówiąc żenada i nic więcej

 • toudi podnóżek w rozpaczy

  no i cacy tylko nie rozumiem co na to kamieńscy włodarze, bo dla mnie typowego tubylca śmierdzi mi to na kilometr czymś co może być niezbyt zgodne z prawem, a na pewno jest chwytem poniżej pasa, ale nie rozwodząc się więcej mogę tylko się cieszyć że taka impreza trafiła w końcu do gminy która potrzebuje tak wielkiego wsparcia finansowego, i dobrze wszak Kamień ma tyle kasiory że stać go aby odpuścić sobie taką imprezę

 • Gość

  No i Kamień w d…..
  dziękujemy władzą! 🙁

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top