wtorek, 25 Wrzesień 2018, 21:02

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Na remis gryfici w drugim sparingu okresu przygotowawczego…

Na remis gryfici w drugim sparingu okresu przygotowawczego…

wtorek, 10 Luty 2015, 16:29 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Kamieńscy IV – ligowi gryfici trenują już od 12 stycznia. Zajęcia prowadzi nowy trener Mirosław Czuryło, związany do niedawna z II – ligową „Kotwicą” Kołobrzeg.
W poniedziałek 2 lutego (przełożony z soboty 31 stycznia) nasz zespół rozegrał pierwszy z ośmiu zaplanowanych spotkań przerwy zimowej. „Gryf” wygrał tamto spotkanie z „Iskrą” Golczewo (klasa okręgowa) bardzo wysoko, bo aż 7:0.
W minioną sobotę jego przeciwnikiem była stuchowska „Korona” z A klasy. Ponownie grano w Kamieniu Pomorskim na nowym boisku ze sztuczną, zieloną nawierzchnią.
Trener M. Czuryło jak powiedział przed meczem, nie przywiązuje większej wagi do rezultatu końcowego sparingu, a przede wszystkim do tego, by podczas takich sparingów przetestować z piłkarzami kolejne warianty gry, które winny być przydatne podczas meczów ligowych.
I tak było tym razem. Od początku meczu w zespole testowano kilku młodych zawodników z zaplecza juniorskiego, w bramce staną drugi golkiper „Gryfa” (po przerwie był nim I. Benedyczak), a między innymi jednym ze stoperów był Radosław Smela, który jak pamiętamy, był niegdyś i napastnikiem, i pomocnikiem.
Po dziesięciu minutach gry było 2:0 dla gryfitów, jednak potem nieco śmielej zaatakowała „Korona”, co przyniosło niej dobry efekt w postaci trzech kolejnych bramek, w tym ostatnia z rzutu karnego.
W drugiej połowie obie ekipy wymieniały zawodników starając się testować swoje standardy gry. Ostatecznie zakończyło się remisem 4:4.
Następny test – mecz gryfitów w sobotę 14 lutego o godzinie 15:00, kiedy to nasz zespół zmierzy się z III – ligowym „Raselem” Dygowo, niegdysiejszym rywalem na froncie czwartoligowym.
A oto pozostałe terminy sparingów kamieńskiego „Gryfa”, który rozegra je u siebie:
18 lutego (środa) z I – ligową „Flotą” Świnoujście (godzina jeszcze nam nieznana),
21 lutego (sobota), godzina 17:00 z nowogardzkim „Pomorzaninem” (V liga),
25 lutego (środa), z „Prawobrzeżem” Świnoujście,
28 lutego (sobota), z rywalem z IV ligi i rywalem zza miedzy czyli „Vinetą” Wolin i na koniec, 7 marca (sobota) z piątoligową „Mewą” Resko.

Obserwator

Na remis gryfici w drugim sparingu okresu przygotowawczego… Reviewed by on . Kamieńscy IV – ligowi gryfici trenują już od 12 stycznia. Zajęcia prowadzi nowy trener Mirosław Czuryło, związany do niedawna z II – ligową „Kotwicą” Kołobrzeg. Kamieńscy IV – ligowi gryfici trenują już od 12 stycznia. Zajęcia prowadzi nowy trener Mirosław Czuryło, związany do niedawna z II – ligową „Kotwicą” Kołobrzeg. Rating: 0