środa, 20 Czerwiec 2018, 09:16

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Pożyteczne sparingi gryfitów z „Raselem” i „Flotą”

Pożyteczne sparingi gryfitów z „Raselem” i „Flotą”

czwartek, 19 Luty 2015, 18:53 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Po efektownej wygranej 6:0 z „Iskrą” Golczewo i niespodziewanym remisie 4:4 z A – klasową „Koroną Stuchowo piłkarze „Gryfa” rozegrali ostatnio dwa kolejne mecze.

W sobotę spotkali się na sztucznej murawie w Kamieniu Pomorskim z trzecioligowcem, „Raselem” Dygowo. Po pierwszej dość interesującej połowie nasz zespół prowadził po golu Szymona Włodarka. Goście doprowadzili do wyrównania w drugiej odsłonie spotkania i mecz – test zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1.

We wczorajszą środę wieczorem przy sztucznym świetle naprzeciwko nich stanęła pierwszoligowa „Flota” Świnoujście. W tym meczu nasi piłkarze zagrali naprawdę bardzo popranie. I choć przewagę na boisku miał bardziej doświadczony przeciwnik nasi zawodnicy dziarsko przeciwstawiali się rywalom.

Pierwsza połowa obyła się bez bramek, choć ku temu było kilka okazji przede wszystkim ze strony „Floty”.

Druga połowa podobna była do pierwszej. Nasz zespół grał przede wszystkim z kontry uważnie zabezpieczając swoje tyły. Jednak jedna z akcji gości przyniosła im bramkę. Ale to był jedyny gol tego spotkania. Ostatecznie „Flota” wygrała ten mecz, ale na tle bardziej doświadczonego przeciwnika gryfici wypadli bardzo dobrze. To zapewne jaskółka lepszej i rosnącej formy naszych piłkarzy. To cieszy, zważywszy, że do rundy wiosennej pozostał już niecały miesiąc, bowiem rozgrywki rozpoczynają się 14 marca.

„Gryf” rozegra jeszcze cztery spotkania testowe. Już w sobotę o godzinie 17:00 również na sztucznym boisku stadionu przy ul. Wolińskiej podejmować będzie „Pomorzanina” Nowogard z piątej ligi. 25 lutego (środa) gryfici zagrają z A – klasowym „Prawobrzeżem” Świnoujście, następnie 28 lutego (sobota) podejmować będą „Vinetę” Wolin, lokalnego rywala z IV ligi, a na zakończenie 7 marca zagrają z „Mewą” Resko z V ligi.

Liczba spotkań w okresie przygotowawczym podyktowana jest tym, by nasi piłkarze nabrali świeżości, zgrali zaplanowane akcje i zagrania. A to wszystko po to, by na wiosnę piąć się w górę tabeli, bo obecna niska pozycja w tabeli nie daje komfortu, który gwarantowałby pozostanie w lidze.

14 marca gryfici podejmować będą beniaminka „Osadnika” Myślibórz, z którym w sierpniu ubiegłego roku niestety przegrali. Czas więc na skuteczny rewanż i wedle życzeń kibiców „Gryfa” tego, by nasz zespół pokazywał się w każdym meczu ze skutecznej, efektywnej i efektownej gry.

Obserwator

Pożyteczne sparingi gryfitów z „Raselem” i „Flotą” Reviewed by on . Po efektownej wygranej 6:0 z „Iskrą” Golczewo i niespodziewanym remisie 4:4 z A – klasową „Koroną Stuchowo piłkarze „Gryfa” rozegrali ostatnio dwa kolejne mecze Po efektownej wygranej 6:0 z „Iskrą” Golczewo i niespodziewanym remisie 4:4 z A – klasową „Koroną Stuchowo piłkarze „Gryfa” rozegrali ostatnio dwa kolejne mecze Rating: 0