poniedziałek, 20 Listopad 2017, 16:04

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » „Gryf” postraszył samego lidera!
„Gryf” postraszył samego lidera!

środa, 23 Marzec 2016, 07:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

O nietypowej porze, bo o godzinie 11:00, w sobotę (19.03.16), kamieńscy Gryfici stanęli przed kolejnym trudnym wyzwaniem. Tydzień temu na boisku wicelidera, „Leśnika” Manowo, wywalczyli bezbramkowy, cenny remis. Teraz grali u siebie z kolejnym silnym przeciwnikiem, bo samym liderem MKP ze Szczecinka.

Sam mecz w większości nie był porywający. Pierwsza połowa spotkania była wyrównania, choć bliżsi strzelenia bramki byli goście. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwie, bezbramkowo. W drugiej odsłonie meczu częściej przy piłce był lider, który momentami mocno naciskał. Nasz zespół nie pozostawał dłużny i sporo się działo pod obiema bramkami.

Aż nadeszła 70. minuta spotkania. Wtedy, nie wiedzieć czemu, nasz przecież doświadczony golkiper, by przerwać akcję napastnika MKP, wybiegł poza swoje pole karne i zagrał piłkę rękoma. Za to otrzymał czerwoną kartkę i niestety opuścić boisko.

Trener „Gryf” musiał natychmiast dokonać roszady w składzie. Z boiska zdjął Radosława Misztala, a między słupkami stanąć musiał drugi bramkarz Gryfitów, Filip Daroszewski.

Od tego momentu lider nacisnął nasz zespół ze zdwojoną siłą. Świetnie rozprowadzał akcje, ale piłka po kilku groźnych strzałach jego piłkarzy, szczęśliwie omijała naszą bramkę.

Im bliżej przedłużającego się spotkania, bo sędzia główny zaasygnował sześć doliczonych minut do podstawowej gry, tym bardziej nerwowo było w ekipie przyjezdnych, bowiem szansa jaka mu się nadarzała na zwycięstwo, powoli pryskała.

Nasz zespół bronił się dzielnie i przede wszystkim mądrze, i ostatecznie dowiózł do końca meczu bezbramkowy, jakże cenny remis, dający bardzo ważny punkt. I to z samym liderem.

Jak widać, coś zaczęło się dobrego dziać w naszym zespole. Po fatalnej jesieni, przyszły dwa piekielnie trudne mecze z ekipami z czołówki tabeli. I są dwa ważne remisy. Tylko naszym zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu pogratulować. I chce się powiedzieć, tylko tak dalej trzymać i IV liga może pozostać w Kamieniu Pomorskim. A warto byłoby dla uczczenia 70 – lecia klubu.

„Gryf” zagrał w tym spotkaniu w składzie: I. Benedyczak (75’ F. Daroszewski) – K. Kowalczyk, S. Wrzeszcz, M. Hajdukiewicz, S. Kmetyk, M. Bątkowski (46’ M. Szwech), A. Chodorowski, R. Misztal, D. Roszak, N. Neumann (96’ B. Sasin), Sz. Włodarek.

Obserwator

„Gryf” postraszył samego lidera! Reviewed by on . O nietypowej porze, bo o godzinie 11:00, w sobotę (19.03.16), kamieńscy Gryfici stanęli przed kolejnym trudnym wyzwaniem. Tydzień temu na boisku wicelidera, „Le O nietypowej porze, bo o godzinie 11:00, w sobotę (19.03.16), kamieńscy Gryfici stanęli przed kolejnym trudnym wyzwaniem. Tydzień temu na boisku wicelidera, „Le Rating: 0