wtorek, 21 Listopad 2017, 01:35

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieński III Bieg Trzech Mostów to już historia
Kamieński III Bieg Trzech Mostów to już historia

poniedziałek, 17 Lipiec 2017, 16:25 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, społeczeństwo, sport, zdrowie
W bardzo dobrych warunkach startowych, we wczorajszą niedzielę odbył się w Kamieniu Pomorskim trzeci Bieg Trzech Mostów, w którym śmiało można to powiedzieć, bohaterkami były dwie osoby. Mała Antonina Małysza, która zmaga się z chorobą oraz startująca w zawodach szczecinianka, Katarzyna Szymańska.
Pierwsza dlatego, że to dla niej ten bieg można powiedzieć się odbywał, bowiem dzięki organizacji tej imprezy, szef biegu i jego pomysłodawca, Ariel Juszczak, mógł przekazać mamie Antosi, czek na kwotę 3 tysięcy złotych, które jak podkreśliła, zostaną przekazane na leczenie córki. Zresztą, co warto podkreślić, poprzednie dwa biegi były organizowane w podobnie szczytnym celu. Drugą wygraną tej imprezy jest bez wątpienia 35 – letnia pani Katarzyna Szymańska ze Szczecina. Mama trójki radosnych małych dzieci, zmaga się od dłuższego czasu z nieuleczalna chorobą. A mimo to, tryskająca uśmiechem i nie mniejszym humorem, przy tym trenująca bieganie dopiero od października ubiegłego roku, przyjechała ze swymi maluchami na to bieganie pociągiem. Pobiegła trudny bieg i pewnie wygrała rywalizację kobiet. A po nim, po dekoracji, przebrała się, odświeżyła i popędziła na pociąg powrotny.
Ta niesamowita kobieta zwierzyła się nieśmiało, że walczy z chorobą, która ma swoje następstwa, ma bowiem coraz słabszy wzrok czy też problem z błędnikiem. Wymieniała jeszcze kolejne dolegliwości, które są następstwem choroby, ale o dziwo, z jej twarzy nie znikał ani na moment jej miły uśmiech. Mówiła i podkreślała, że musi żyć, musi walczyć z przeciwieństwami losu, bo ma dla kogo. Niesamowite, ale prawdziwe, a mnie i kolegę redakcyjnego to szczere wyznanie powaliło prawie na kolana.
Wracając do rywalizacji sportowej. Na starcie stanęło ponad 180 osób. Wiele ze Szczecina, Goleniowa, Gryfic, kilkanaście osób z powiatu kamieńskiego, a nawet z tak dalekich miejsc, jak Śrem czy Płock. 10 – kilometrowa trasa prowadziła szlakiem kamieńskich trzech mostów. Tego w kierunku Dziwnówka na Świńcu, kamieńską kładkę przedzielającą Zalew Kamieński i Zatokę Karpinkę oraz most na Dziwnej prowadzący na Wyspę Chrząszczewską. Start i meta usytuowane były koło hali widowiskowo – sportowej.
Pogoda była idealna do biegania, bowiem było pochmurno, a przy tym nie za wysoka temperatura, a na trasie dodatkowo delikatnie padający deszczyk. Wielu z biegaczy startowało w gronie rodzinnym. Były też pary, także małżeńskie. A wnuki, rodzice czy dziadkowie, biegli tuż obok siebie. Wielu też traktowało bieg iście sielankowo, ale z oczywistą myślą ukończenia całej trasy. I tak po prawdzie, wszystkim ów cel się jak najbardziej powiódł.
W klasie otwartej zwyciężył Marcin Czerwniewski (rocznik 1990) z LKS „Fenix” Słupsk, który przebiegł trasę w 37 minut i 11 sekund. 48 sekund za nim, linię mety przekroczył Grzegorz Szymura (rocznik 1971) z Leszczyn. Trzeci na mecie pojawił się szczecinianin, Michał Sieczkowski. Na 60. pozycji uplasowała się pierwsza z pań. Była nią wspomniana już Katarzyna Szymańska ze Szczecina z czasem 00:47:44. Druga w kategorii Open była Joanna Paczyńska z Wysokiej Kamieńskiej oraz Małgorzatą Zaborowską z „Gryf Runnes” Gryfice.
W kategorii M 20 wygrał Arkadiusz Minko ze Szczecina, który wyprzedził Grzegorza Brauna z „Rungryfu” Sikory. W tej samej kategorii, lecz wśród pań, wygrała Natalia Gmińska z podgolczewskiego Samlina (00:50:21), która wyprzedziła Izabelę Troszczyńską z wielkopolskich Obornik oraz Weroniką Przemyślak z MUKN „Pod Stróżą Miszkowi” z Opawy.
W kategorii M 30 wygrał Artur Bobrowicz z „Rozbieganego Goleniowa” (00:38:34), który wyprzedził Kornela Balinowskiego z Nowosolskiej Grupy Biegów i Łukasza Uldynowskiego z MLUKS „Mokasyn” Płoty. A wśród kobiet wygrała w tej kategorii Kornelia Maksymowicz (00:49:30) z Kołobrzegu przed Anną Pernej z Wałbrzycha i Kasią Jędruch z KMP Świnoujście. W kategorii M 40 kobiet wygrała Iwona Papuga (00:49:45) z oświęcimskiej „Zadyszki” przed Anetą Szar z Dębna i Anną Borawską z Płocka.
Wśród mężczyzn, w tej kategorii zwyciężył Dariusz Filipowski ze szczecińskiego „Świat Biegacza Fehlau Run” z czasem 00:38:42 (w klasie ogólnej był siódmy), przed Andrzejem Wejnachem i Mariuszem Gessem z klubu „Rozbiegany Goleniów”. Falsyfikację M 50 + kobiet zdominowała Dorota Kowalska z Kamienia Pomorskiego (00:51:21) przed Moniką Lal z gryfickiego „Rungryf” i Alimą Sondomgombo ze Szczecina. Tę samą konkurencję wśród mężczyzn wygrał Robert Kopcewicz z „Rozbieganego Goleniowa” (00:41:06) przed Arkadiuszem Szczupaczyńskim z „Rungryfu” i Dariuszem Papugą reprezentującym oświęcimską „Zadyszkę”.
Klasyfikacja M 60 i pierwsze miejsce dla Tomasza Zimnego – „Weekendowy Reset” (00”49:27), który wyprzedził Czesława Wiśniewskiego z „Maratończyka” Szczecin. Trzeci był Jan Wolf z kamieńskiego Klubu Biegacza. W najstarszej kategorii, M 70 +, zwyciężył 71 – letni Ryszard Wieczorkiewicz ze stargardzkiego „Ryśbanda” z czasem 1:06:11.
Najlepszym z powiatu kamieńskiego okazał się Przemysław Troszczyński, który w klasyfikacji ogólnej zajął 25. miejsce z czasem 00:42:12. Wyprzedził na mecie Pawła Witczaka z Golczewa i Bartka Musiała z Wysokiej Kamieńskiej. Wśród kobiet najlepszą z naszego powiatu była Joanna Paczyńska z Wysokiej Kamieńskiej (00:48:36), która wyprzedziła Natalię Gmińską z Golczewa oraz Dorotę Kamińską z Kamienia Pomorskiego.
Najlepszą reprezentantką Gminy Kamień Pomorski została Dorota Kowalska –  Kamień Pomorski (00:51:21), która wyprzedziła Małgorzatę Sych z kamieńskiego Klubu Biegacza oraz Karolinę Zusel również z Kamienia Pomorskiego. Podobna rywalizację, ale wśród mężczyzn, wygrał Waldemar Brząkała (00:44:49) przed Arkadiuszem Rapcią. Obaj są reprezentantami Klubu Biegacza z Kamienia Pomorskiego. Trzeci na mecie pojawił się Zdzisław Kowalski, podobnie ze stolicy powiatu.
Wczorajsze bieganie było okazją do rozstrzygnięcia II Regionalnych Mistrzostw Służb Mundurowych. W kategorii kobiet zwyciężyła Małgorzata Zaborowska z „Gra Runnes” Gryfice (00:48:52) przed Natalią Gmińską z Samlina oraz Kasią Jędruch ze Świnoujścia. W tej samej kategorii wśród panów wygrał Marcin Czerniewski ze Słupska, najlepszy i najszybszy zawodnik tej imprezy, który pozostawił w pokonanym polu Artura Bobrowicza z „Rozbieganego Goleniowa” i Przemysławem Barańskim ze Szczecina. Bardzo interesująca i udana była to impreza, w której wszyscy – od najmłodszych do najstarszych tryskali uśmiechem, radością, i chęcią do biegania.
Obserwator
organizator: Stowarzyszenie „Sercem dla regionu”
Sponsorzy:
Pani Iwona Wojciechowska – „SENIOR-SERWIS24.pl”