sobota, 18 Listopad 2017, 10:52

Strona główna » felietony » Felieton piłkarski – Beniaminek z Dziwnowa już wiceliderem okręgówki!
Felieton piłkarski – Beniaminek z Dziwnowa już wiceliderem okręgówki!

poniedziałek, 25 Wrzesień 2017, 07:36 Kategoria: felietony, REGION, sport

Ostatnie pewne wygrane czwartoligowców cieszą i budują. Również cenny i ważny remis „Iskry” z liderem w Golczewie. Wiceliderowanie „Jantara” Dziwnów! I niestety strata przodownictwa „Korony” Stuchowo… . To niektóre aspekty z udziałem naszych drużyn w ostatniej kolejki piłkarskiej. Ale po kolei… .

IV liga – Nasi ze zwycięstwami na wyjazdach

W 8. kolejce tak kamieński „Gryf” jak i „Vineta” Wolin wygrały swe spotkania. Rywale nie należą do ligowych potentatów, więc takiego obrotu sprawy mogliśmy się spodziewać.

Wolinianie, którzy po słabym początku sezonu, szukając usilnie punktów odnotowali drugie z rzędu zwycięstwo. W sobotę wyspiarze pokonali 3:0 (2:0) „Rasel” Dygowo, niegdyś również III – ligowca. Była to pewna wygrana i co ważne, widać poprawę w grze „Vinety”, która miejmy nadzieję będzie teraz kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. Gole dla naszego zespołu zdobyli, w 23 Adam Nagórski, w 59 – Maciej Karśnicki oraz w minucie 68, Krzysztof Suwalski. Dzięki tej cennej wygranej nasz zespół przesunął się na miejsce dziesiąte i ma na koncie dziewięć oczek. „Vineta” zagrała w tym spotkaniu wkładzie: Sadecki – Wydmuszek, Kostka, Skorb, Łodyga, Bakun (Suwalski), Grześkowiak, Kraśnicki (Czuryszkiewicz), Tarka, Nagórski Adam, Chamera (Tołstiak).

Również drugie z rzędu zwycięstwo odnotował kamieński „Gryf”, który pokonał w Węgorzynie 3:1 (1:0)tamtejszą „Spartę”. Od 58 minuty, przy prowadzeniu 2:0, gryfici zostali osłabieni, bowiem wówczas za dwie żółte kartki i w następstwie czerwonej, murawę musiał opuścić Norbert Kłoda. Już w 17 minucie gola dla gryfitów strzelił wyróżniający się w tym meczu Kamil Kacperek. W 53 minucie gospodarze wyrównali stan meczu. „Gryf” ponownie objął prowadzenie, a było to w 75 minucie za sprawą Kamila Bogusza. W 83 minucie wynik ustalił Kamil Kacperek.

Po ośmiu kolejkach „Gryf” zajmuje ex quo siódme miejsce wraz z „Intermarche – Regą” Trzebiatów mając tyle samo, 14 punktów i ten sam bilans bramkowy – 19:13. Przeciwko „Iskrze” nasz zespół zagrał w wyjściowym składzie: Filip Daroszewski – Norbert Kłoda, Damian Karczmarski, Adrian Kronkowski, Szymon Smerdel, Kamil Bogusz, Kamil Kacperek, Kacper Wittbrodt, Adrian Chodorowski, Adrian Wanagiel, Robert Żywulski.

W rezerwie: Ireneusz Benedyczak (gk), Kacper Pęcak, Szymon Włodarek, Paweł Wanagiel, Rafał Radecki i Bartłomiej Szczęsny. Stawce czwarto ligowców przewodzi rewelacyjny beniaminek z Morynia. „Morzycko” ma już 21 punktów. O trzy więcej od „Bałtyku” Koszalin i cztery nad „Jeziorakiem” Szczecin – Załom. Na końcu stawki są: „Iskra”, „Rasel” i najsłabszy „Osadnik” Myślibórz.

V liga – Cenny remis „Iskry” z samym liderem!

Co tu ukrywać. Po słabiutkim starcie w sezon i spektakularnej bardzo wysokiej przegranej przed tygodniem, w sobotę „Iskra” mierzyła się z liderem z Polic. Skazana na pożarcie ostatecznie po całkiem ciekawej grze, bezbramkowo zremisowała. Brawo za determinację. Być może ten bardzo ważny zarazem cenny punkcik doda skrzydeł naszemu zespołowi z Golczewa. Prawda jest taka, że „Iskra” przespała totalnie początek ligi. Może teraz zagra śmielej, bardziej efektywnie, by wspinać się powoli po ligowej drabince. Obecnie „Iskra” ma ledwie pięć punktów i zajmuje 12. miejsce. „Iskra”: Kowalski (I) – Gibas, Bodys, Kowalski (II), Ruciński (89’ Piotrowski M.) – Madej, Olenyuk, Roszak (75’ Marchewka), Chlebowski, Piotrowski R. – Kostur (90’ Prusak).

Klasa okręgowa – Nasz rewelacyjny beniaminek z Dziwnowa jest już drugi!

Znakomicie w rozgrywkach klasy okręgowej spisuje się nasz beniaminek, „Jantar” Dziwnów, który w sobotę odnotował piąte zwycięstwo! Tym razem dziwnowianie pokonali u siebie niegdyś czołowy zespół okręgówki, „Masovię” Maszewo. Wynik 5:1 mówi w zasadzie wszystko. Pogrom w wykonaniu naszego beniaminka to chyba nie przypadek, bowiem „Jantar” gra coraz pewniej, coraz bardziej odważnie. I co ważne, niezwykle skutecznie. Nic tylko ręce same składają się do oklasków i podziwu dla piłkarzy z Dziwnowa.

Trzy gole w tym meczu strzelił Mateusz Ciesielski, syn niegdysiejszej ikony i najlepszego strzelca IV – ligowego „Gryfa”, Jarosława Ciesielskiego, popularnego „Jary”. Mateusz trafiał do bramki gości w 10, 32 i 58 minucie meczu. Ponadto w gronie strzelców znaleźli się grający trener, Krzysztof Wróbel . A było to w 22 minucie, oraz Adrian  Kapczyński, który pięknym strzałem trafił do bramki „Masovii” w 76 minucie. Goście honorowego gola strzelili w 84 minucie meczu.

Druga lokata, tuż za „Światowidem 63” Łobez cieszy,. A zarazem zobowiązuje. Ale widząc to co pokazują nasi piłkarze należy wierzyć, że w kolejnych spotkaniach może być tylko dobrze, albo Nawet bardzo dobrze! „Jantar”: Szydłowski – Kubiński (58’ Przybysz), Andrzejewski, Wójcik, Kapczyński – Surma (46’ Kądziela), Galec (69’ Trocewicz), Wysocki (C), Ciesielski, Wróbel (76’ Janowski), Smela.

A klasa – Strata przodownictwa przez stuchowską „Koronę” po porażce w Sownie

Po czterech kolejkach, przodownictwo w lidze straciła „Korona:” Stuchowo, która w sobotę przegrała w Sownie 0:2 z tamtejszą „Sowianką”. Szkoda Tychy punktów, bo przeciwnik naszego zespołu był jak najbardziej do ogrania. Po prostu nasi w tym meczu nie mieli szczęścia pod bramką gospodarzy. Cóż, nie ciągle się lideruje, ale to wskazuje, że co najmniej cztery zespoły są najsilniejsze w lidze. I to między nimi, w tym „Korony” zapewne rozstrzygnie się, kto zostanie mistrzem w czerwcu przyszłego roku.

Po pięciu kolejkach „Korona” spadła na miejsce trzecie i z dziewięcioma punktami ma trzy oczka straty do prowadzącej „Radowii” Radowo Małe i „Sowianki” Sowno. „Znicz” Wysoka Kamieńska zagrał u siebie z ostatnimi w tabeli „Zielonymi” Wyszobór i… urządził sobie niezły festiwal strzelecki. 9:0 – mówi wszystko; kto dzielił i rządził w tym spotkaniu na boisku. Po tej wysokiej wygranej „Znicz” przesunął się z sześcioma punktami na koncie na miejsce dziewiąte.

Również swój mecz wygrała międzyzdrojska „Fala”, która pewnie wygrała 4:1 (3:1) w Żarnowie z „Pionierem”. Co prawda, w 9 minucie „Pionier” objął prowadzenie, ale „Fala” szybko się pozbierała i to ona rządziła i dzieliła potem w tym spotkaniu. Gole dla „Fali” strzelili: w 37 minucie Grzegorz Pieczkowski, w 40 min. Krzysztof Bątkowski, w 40 – Jude Orji oraz ponownie w 75 minucie Krzysztof Bątkowski. Po tej wygranej zespół z Międzyzdrojów zajmuje piąte miejsce mając dziewięć zdobytych punktów.

W dalszym ciągu nie wiedzie się gostyńskiemu „Bałtykowi”, który przegrał czwarty mecz z rzędu. Tym razem było to 2:3 przeciwko „Radowii” w Radowie Małym. Zero punktów i przedostatnie miejsce w tabeli gostyniaków. Mało kto by się spodziewał przed sezonem, że temu zespołowi tak się będzie nie wiodło. Widać poważny kryzys w „Bałtyku” z którym muszą się uporać trener, piłkarze i działacze klubowi. W przeciwnym razie może być nie za wesoło.

Obserwator

Felieton piłkarski – Beniaminek z Dziwnowa już wiceliderem okręgówki! Reviewed by on . Ostatnie pewne wygrane czwartoligowców cieszą i budują. Również cenny i ważny remis „Iskry” z liderem w Golczewie. Wiceliderowanie „Jantara” Dziwnów! I niestety Ostatnie pewne wygrane czwartoligowców cieszą i budują. Również cenny i ważny remis „Iskry” z liderem w Golczewie. Wiceliderowanie „Jantara” Dziwnów! I niestety Rating: 0