poniedziałek, 18 Grudzień 2017, 13:36

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Świerzno » Stuchowska „Korona” odesłała dotychczasowego lidera z bagażem aż pięciu goli!

Stuchowska „Korona” odesłała dotychczasowego lidera z bagażem aż pięciu goli!

wtorek, 03 Październik 2017, 08:45 Kategoria: Gmina Świerzno, sport

„Korona Stuchowo” grając całkiem dobre spotkanie, pokonała w sobotnim meczu rozgrywek A – klasy dotychczasowego lidera, „Radowię” Radowo Małe. Strzelając aż pięć goli, przy stracie zaledwie jednej. Przed tygodniem stuchowianie – co tu ukrywać, zasłużenie przegrali w Sownie z „Sowianką”, 0:2. W sobotnim spotkaniu grający trener Krzysztof Guster, musiał radzić sobie bez kapitana „Korony”, który pauzuje kilka spotkań za czerwoną kartkę z poprzedniego meczu. Musiał zatem dokonać kilku roszad, które jak się potem okazało, były całkiem udane i trafne. Zespół ze Stuchowa potrzebował wygranej, aby nie stracić zbytnio dystansu punktowego do mocnej ekipy z Sowna. I ta sztuka się udała. I to jak okazale!

Pierwsze minuty sobotniej potyczki to gra w środku pola. W 11. i 15. minucie, „Korona” miała dwie doskonałe szanse na zdobycie bramek, ale bardzo dobrze w tych przypadkach bronił golkiper gości, Michał Andrusieczko. Nasz zespół objął prowadzenie w 27. minucie, a bramkarza „Radowii” pokonał wyróżniający się w tym spotkaniu, Patryk Jankowski.

Ten sam zawodnik zapisał drugą bramkę na swoim koncie osiem minut później. Po stracie dwóch goli do pracy wzięli się zawodnicy z Radowa. W 45. minucie Szymon Jabłoński został pokonany przez Daniela Czyża i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla „Korony”. Tuż przed przerwą urazu kolana doznał nasz bramkarz, stąd po przerwie między słupkami bramki stanął Patryk Rocha, a w polu jego miejsce zajął Tomasz Tarnawski. Stuchowianie sześćdziesiąt sekund po gwizdku sędziego podwyższyli swoje prowadzenie, a Andrusieczko skapitulował po trafieniu doświadczonego Krzysztofa Gustera.

W 60. minucie sytuację na zdobycie gola miał Karol Majer, ale posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką. Pięć minut później przyjezdni grali w osłabieniu. Wtedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Daniel Czyż, strzelec jedynego gola dla „Radowii”. Po tej sytuacji na trybuny odesłany został trener gości, Wojciech Domański, po tym jak zarzucił stronniczość arbitrowi głównemu. Gospodarze mimo prowadzenia nie spoczęli na laurach. W 68. minucie Tomasz Tarnawski świetnym strzałem z 20. metrów pewnie posłał piłkę do siatki gości.

Przy już wyraźnie wysokim prowadzeniu, w zespole ze Stuchowa przeprowadzono kilka zmian. Z kolei „Radowia” starała się konstruować akcje, ale tego dnia dobrze grała defensywa „Korony”. T. Tarnawski ustalił wynik spotkania w już doliczonym czasie gry, strzelając na 5:1. W następnej kolejce nasz wicelider jedzie na trudny mecz do Łosośnicy, gdzie w niedzielę zmierzy się z miejscowym „Jastrzębiem”.

Niestety nie wiedzie się drugiemu zespołowi z Gminy Świerzno, „Bałtykowi” Gostyń, który  przegrał już piąte spotkanie z rzędu. Tym razem zespół prowadzony przez Ryszarda Sidorowicza, przegrał u siebie 0:4 z… „Jastrzębiem” Łosośnica. O sytuację w klubie zapytaliśmy prezesa klubu, Jana Cirko, który powiedział m. in.: „W meczu z „Jastrzębiem” straciliśmy głupie bramki. Nie potrafimy wykorzystać sytuacji do strzelenia gola. Mamy trudną sytuację kadrową, zawodnicy są nieobecni ze względu na pracę oraz sprawy rodzinne. Jest naprawdę ciężk, ale te trudne chwile musimy przetrwać i mocno wziąć się do pracy.”

„Korona” zagrała w składzie: Jabłoński (46’ Tarnawski) – Pałka K., Majer (Socha), Kondras, Jankowski, Pałka B. (C), Guster (Soroczyński), Wosiakowski P., Rocha, Branecki, Mroczek (Ostach).
„Radowia”: Andrusieczko – Ciechanowski, Jałowiec Sz., Maziarz, Adamczewski, Jałowiec Ł., Lis, Bojanowski, Machalski, Wiśnowski, Czyż.

Stuchowska „Korona” odesłała dotychczasowego lidera z bagażem aż pięciu goli! Reviewed by on . „Korona Stuchowo” grając całkiem dobre spotkanie, pokonała w sobotnim meczu rozgrywek A – klasy dotychczasowego lidera, „Radowię” Radowo Małe. Strzelając aż pię „Korona Stuchowo” grając całkiem dobre spotkanie, pokonała w sobotnim meczu rozgrywek A – klasy dotychczasowego lidera, „Radowię” Radowo Małe. Strzelając aż pię Rating: 0