wtorek, 16 Październik 2018, 21:35

Strona główna » REGION » Dni zadumy i przemyśleń…
Dni zadumy i przemyśleń…

Dni zadumy i przemyśleń…

środa, 01 Listopad 2017, 18:09 Kategoria: REGION, religia, społeczeństwo

Wszystkich Świętych to dzień który wywodzi się z tradycji oddawania czci męczennikom, którzy oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa. 1 listopada odwiedzamy groby swoich bliskich, znajomych oraz tych, których mogiły są osamotnione, czasami zaniedbane. Stawiamy znicze, palimy lampki i popadamy w zadumę. To szczególny dzień nie tylko dla katolików, ale dla wszystkich, gdyż jest to dzień szacunku dla tych którzy odeszli w miejsce, gdzie kiedyś wszyscy się spotkamy.
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych obchodzimy 2 listopada i w tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym. W dniu tym modlimy się również za wszystkich zmarłych w intencji zbawienia dusz odbywających w czyśćcu pokutę.

Dni zadumy i przemyśleń… Reviewed by on . Wszystkich Świętych to dzień który wywodzi się z tradycji oddawania czci męczennikom, którzy oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa. 1 listopada odwiedzamy gro Wszystkich Świętych to dzień który wywodzi się z tradycji oddawania czci męczennikom, którzy oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa. 1 listopada odwiedzamy gro Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top