sobota, 17 Listopad 2018, 07:43

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Jubileusz „Kamień Country Club”

Jubileusz „Kamień Country Club”

poniedziałek, 02 Lipiec 2018, 18:58 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Prawie 60. uczestników przybyło do podkamieńskiego Grębowa na sobotni turniej golfowy, który został zorganizowany z okazji Jubileuszu piątej rocznicy powstania „Kamień Country Club”. Inwestorami klubu są dwaj Szwedzi: Sten Erling Nilsson i Anders Roger Jansson, prywatnie, przyjaciele i golfiści. Na dzień dzisiejszy w klubie  zarejestrowanych jest ponad stu golfistów, a samo pole golfowe, klasy mistrzowskiej usytuowane jest na 70 – hektarowym obszarze z 18 – dołkami.

Klubowymi kapitanami są: Beata Wawrzyńska z Golczewa oraz od niedawna, Bogusław Motylewski ze Szczecina. Dodajmy, iż grębowski klub i zarazem pole golfowe, to jedno z dwóch świetnie położonych pól golfowych w naszym powiecie. Wśród turniejowych uczestników był również 85 – letni Józef Wilk ze Szczecina, który jest najstarszym golfistom na Pomorzu Zachodnim, i jednym z najstarszych w Polsce. „Bakcyla grania, a wcześniej raczej bawienia się w golfa, złapałem ponad 28 lat temu. I jestem mu wierny po dziś. Naprawdę, golf wciąga… .” – przyznaje pan Józef.

W turniejowej klasyfikacji Stableford Brutto – Brutto zwyciężył Marek Góra z Binowo Park Club Binowo przed Maciejem Tatarewiczem z grębowskiego klubu oraz Henrikiem Vintherem, reprezentującym klub z Binowa.

Klasyfikację Stableford Netto – 0 – 18 zdominował Henrik Vinther, któremu ustąpili z pierwszej trójki, Marcin Tatarewicz oraz Wojciech Murgrabia z Kamień Country Club.

Z kolei w kategorii Stableford Netto – 18,1 – 36 zwyciężył Rafał Chlebicki, przed Łukaszem Warmbierem. Obaj reprezentują Kamień Country Club. Trzecie miejsce zajął Andrzej Mataj z Amber Baltic Golf Club z Kołczewa.

Najbliższy turniej na grębowskim polu golfowym odbędzie się 14 lipca. Będzie to turniej o puchar Starosty naszego powiatu. Natomiast w dniu następnym odbędzie się druga część turnieju, lecz już na polu golfowym w Kołczewie. Z kolei na 21 lipca zaplanowano drugi już z rzędu turniej pod nazwą „Urodzeni w PRL”. Pierwszy, który odbył się przed rokiem, był niezwykły i wyjątkowy, w którym uczestnicy poprzebierani byli w ubrania lat sprzed kilku dekad. Stąd szefowie klubu postanowili ten turniej kontynuować jako turniej cykliczny.

Jubileusz „Kamień Country Club” Reviewed by on . Prawie 60. uczestników przybyło do podkamieńskiego Grębowa na sobotni turniej golfowy, który został zorganizowany z okazji Jubileuszu piątej rocznicy powstania Prawie 60. uczestników przybyło do podkamieńskiego Grębowa na sobotni turniej golfowy, który został zorganizowany z okazji Jubileuszu piątej rocznicy powstania Rating: 0