czwartek, 16 Sierpień 2018, 04:08

Strona główna » Ciekawostki » Efektowne zaćmienie Księżyca
Efektowne zaćmienie Księżyca

Efektowne zaćmienie Księżyca

niedziela, 29 Lipiec 2018, 12:15 Kategoria: Ciekawostki, REGION

To niezwykłe i widowiskowe zjawisko astronomiczne mogliśmy podziwiać nie tak dawno, i było to najdłuższe zaćmienie Księżyca od 100 lat. Rozpoczęło się ono o godzinie 21:20 i trwało przez godzinę, 42 minuty i 57 sekund! Wtedy  to właśnie Księżyc, Ziemia i Słońce ustawiły się dokładnie na jednej linii.

W momencie tego zaćmienia nasz naturalny satelita nabrał niezwykłego koloru brunatno – pomarańczowego, przypominając Marsa, który targany jest przez cały czas burzami piaskowymi. Ciekawe to zjawisko, zważywszy na to , ze można było je dostrzec praktycznie w całym kraju,i to przysłowiowym gołym okiem. Ostatnie zaćmienie Księżyca mogliśmy obserwować nad polskim niebem 28 września 2015 r. ale niestety nie wszędzie było ono widoczne. Kolejne tego rodzaju zaćmienie Księżyca nastąpi dopiero w odległym dla nas… 2123 roku.

 

 

Efektowne zaćmienie Księżyca Reviewed by on . To niezwykłe i widowiskowe zjawisko astronomiczne mogliśmy podziwiać nie tak dawno, i było to najdłuższe zaćmienie Księżyca od 100 lat. Rozpoczęło się ono o god To niezwykłe i widowiskowe zjawisko astronomiczne mogliśmy podziwiać nie tak dawno, i było to najdłuższe zaćmienie Księżyca od 100 lat. Rozpoczęło się ono o god Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top