czwartek, 25 Kwiecień 2019, 00:43

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Dziwnów » Zakończenie Mistrzostw Świata w olimpijskiej klasie Laser Radial
Zakończenie Mistrzostw Świata w olimpijskiej klasie Laser Radial

Zakończenie Mistrzostw Świata w olimpijskiej klasie Laser Radial

poniedziałek, 04 Sierpień 2014, 21:48 Kategoria: Gmina Dziwnów, sport
Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial Mężczyzn oraz Juniorów i Juniorek odbywały się w Dziwnowie (woj. zachodniopomorskie).
W sobotni wieczór odbyła się uroczysta ceremonia kończąca Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie Laser Radial w Dziwnowie. Przypomnijmy, że ta największa impreza żeglarska w Polsce trwająca od 19 lipca do 2 sierpnia 2014 roku ściągnęła do nadmorskiego Dziwnowa 316 zawodników z ponad 30 krajów. Było to ogromne wyzwanie, zarówno pod względem organizacyjnym jak i logistycznym. Mimo zmiennej i momentami kapryśnej pogody, mistrzostwa przebiegały płynnie, bez większych problemów i opóźnień. Mistrzostwa Świata w Dziwnowie to nie tylko rywalizacja zawodników na morzu, to również wspólnie spędzony czas na wielu imprezach towarzyszących. Na scenie wystąpili m.in. Kate Ryan, Rafał Brzozowski, Dawid Kwiatkowski i Bracia.
Jednak jak doskonale wiadomo, wszystko co dobre szybko się kończy. I tak jest również w tym przypadku. Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial – Dziwnów 2014 wielkimi literami zapisują się w historii miasta i przechodzą do naszej pamięci jako kolejna udana impreza.
Wyniki:
LASER RADIAL JUNIOREK:
1 miejsce: Monika Mikkola (Finlandia),
2 miejsce: Maria Erdi (Węgry),
3 miejsce: Maite Carlier (Belgia).
Tuż za podium, na najgorszym dla sportowca czwartym miejscu uplasowała się zawodniczka z Polski Magdalena Kwaśna.
LASER RADIAL JUNIORÓW:
1 miejsce: Joel Rodriguez (Hiszpania),
2 miejsce: Nik Willim (Niemcy),
3 miejsce: Benjamin Wempe (Holandia).
Sebastian Kalafarski najwyżej uplasowany zawodnik z Polski zajął 14 pozycję w końcowej klasyfikacji.
LASER RADIAL MĘŻCZYZN:
1 miejsce Stelmaszyk Jonasz (Polska)
2 miejsce Rudawski Marcin (Polska)
3 miejsce De smet William (Belgia)
Z opinii zawodników, ekip im towarzyszących, oraz zagranicznych pasjonatów żeglarstwa wynika, że impreza zorganizowana w Dziwnowie pod żadnym względem nie odbiegała od minionych światowych edycji. Tym samym mały Dziwnów zaznaczył swoje miejsce na mapie światowego żeglarstwa.
Zakończenie Mistrzostw Świata w olimpijskiej klasie Laser Radial Reviewed by on . Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial Mężczyzn oraz Juniorów i Juniorek odbywały się w Dziwnowie (woj. zachodniopomorskie). W sobotni wieczór odbyła się uroc Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial Mężczyzn oraz Juniorów i Juniorek odbywały się w Dziwnowie (woj. zachodniopomorskie). W sobotni wieczór odbyła się uroc Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top