piątek, 22 Marzec 2019, 09:35

Ruszyła karawana

Ruszyła karawana

czwartek, 11 Grudzień 2014, 16:14 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, polityka

Dzieje się w kamieńskim ratuszu. Oj dzieje! Dzieje się też w Radzie Miejskiej.  Nie dziwota. Okres to powyborczy i należało dograć parę spraw pod kątem formalno-prawnym. Wczoraj nastąpił koniec zakulisowych rozgrywek i ustaleń, przynajmniej jeśli chodzi o przewodniczących komisji  w Radzie Miejskiej. Gładko „klepnięto” kandydatury tych osób, które od dawna namaszczone zostały na przewodniczących. Niespodzianek nie było, bo nie mogło być. W tym składzie Rady niespodzianki są wykluczone i wręcz zakazane. Zgłaszanie paru innych kandydatur to obowiązek i „wypadek przy pracy”, ale głosowanie to nie zabawa. Tu nie ma miejsca na przypadek i niespodzianki. Zwłaszcza, że opozycja została skutecznie spacyfikowana. Ale jaka tam opozycja! Garsteczka niezorganizowanych radnych,  bez lidera i bez pomysłu na działanie. Wygrani pokazali im dobitnie, gdzie jest ich miejsce w Radzie. Zlekceważeni i poturbowani w głosowaniach, jak zbite pieski podwinęli ogony i z poopuszczanymi głowami cicho zasiedli. Ich miejsce i rola to bezbarwne, bezszelestne, niemrawe i tchórzliwe tło dla „gwiazd samorządu”.

Nie trzeba być prorokiem, aby wieszczyć, że ci radni zaraz zmienią front i przystaną do zwycięzców. Tym niby opozycyjnym radnym zarzucamy brak woli walki i  koniunkturalizm, bo tak naprawdę jest im obojętne kto rządzi i jak rządzi,  a z natury trzymać będą z silniejszym. Oczywiście opozycja może ich nie przyjąć. Będą musieli „zarobić” na łaskę podczas głosowań. Jakoś nas nie zdziwią  głosowania w tej kadencji, kiedy cała piętnastka będzie „za”.  Stało się więc tak, jak miało się stać. Basta i cisza w tym temacie! Zadajemy sobie durnowate pytanie, czy aby wybrano właściwie. A kogo to obchodzi? Obchodzi samych wybranych, bo dieta radnego dietą a dodatkowa nieoskładkowana, bywa także że nieopodatkowana „kasa” za przewodniczenie się należny, czy może nie? Żadna to jednak satysfakcja, bo kasa licha a i prestiż stanowiska taki sobie. Zgoda w jednym. Lepiej jest mieć nawet lichą „kaskę” niż jej nie mieć. Zwłaszcza, że łatwo przychodzi. A na stanowisku jakimś w demokracji to się tylko bywa czasowo. Też nie boli.  No to Panie i Panowie, w drogę!  I zmieńcie kompas na lepszy, bo już widać, że kierunki wam się z lekka pomieszały.

szrek

 

Skład Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim

Klub Radnych Nasza Gmina:

Cuber Jadwiga
Golusda Jacek – Przewodniczący Rady
Kowalska Anna
Majcher Barbara – Przewodnicząca Komisji Budżetowej
Muńdziakiewicz Bożena – Przewodnicząca Komisji Oświaty
Podedworny Roman
Socha Jacek – Przewodniczący Komisji Wiejskiej
Stelmach Stanisław
Szefliński Leszek – Wiceprzewodniczący Rady
Żurowski Tomasz – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

 

Klub Radnych Liga Samorządowa Ziemi Kamieńskiej

Bęgowska Kinga
Klamborowski Bogdan
Moskiewicz Michał
Szymańska Kazimiera
Sasin Mirosław

 

Ruszyła karawana Reviewed by on . Dzieje się w kamieńskim ratuszu. Oj dzieje! Dzieje się też w Radzie Miejskiej.  Nie dziwota. Okres to powyborczy i należało dograć parę spraw pod kątem formalno Dzieje się w kamieńskim ratuszu. Oj dzieje! Dzieje się też w Radzie Miejskiej.  Nie dziwota. Okres to powyborczy i należało dograć parę spraw pod kątem formalno Rating: 0

Komentarze (15)

 • Gość

  Teraz ktos powinien hejtowac obecna wladze i burmistrza, tak jak hejtowali karpinskiego tylko za to ze byl burmistrzem. Mam nadzieje ze pomorski bedzie patrzyl wladzy mocno na rece, bo raczej nie ma co liczyc na barszczyka.

 • Gość

  wyjechałem 10 lat temu z Kamienia
  jak czytam wpisy że przez ten czas nic nie zrobiono,to wyprowadzam Was z błędu
  Kamień rozkwitł na lepsze
  teraz zobaczymy co zrobi nowa władza?

 • Gość

  Pustynia wciąga nas od głowy do pięt…:)
  Zmiana klimatu. Tylko piach! Suchy piach!!!

  • Gość

   Tylko słońca nie ma 😛

 • Gość

  Tak bardzo Was boli utrata władzy ? Odchodzić trzeba umieć z dumą, nikt Karpińskiemu nie gwarantował dożywotniej władzy. Miał mieszkańców gdzieś, mieszkańcy pokazali mu, że kij ma zawsze dwa końca. Panie Burmistrzu, specjalne podziękowania należą się Pańskim ratlerką, ujadaczą, którzy otworzyli ludziom oczy. Zebranie przed II turą wyborów we Wrzosowie, i popis Pana psiaków tylko pokazał mieszkańcom jaka jest Pana ekipa. Otoczył się Pan złymi ludźmi.

  • Gość

   Karpiński zrobił bardzo dużo dobrego dla tego miasta.

   • Gość

    Nawet bardzo dużo – to nie to samo miasto sprzed 2006 roku – czy ktoś jest ślepy?

  • Gość

   ratlerką? ujadaczą ? słowniką polskom?

  • Gość

   Boli głównie sposób dojścia do władzy nowej ekipy. Z zasadami fair play nie miało to nic wspólnego – przywołanie kija jest tu rzeczywiście na miejscu; wymachiwano nim bez opamiętania. Źle to wróży naszej wspólnej przyszłości. Na niszczeniu i kalumniach niczego dobrego się nie zbuduje. Była szansa, że Kamień będzie się kojarzył z dobrym klimatem. Wybrano, niestety wariant stadionowy. To też jest Polska, ale nie ta, z której jesteśmy dumni.

 • Gość

  Pani Cuber nie obsadzona?! Proponuję specjalnie dla niej Komisję Czystości Miasta.

 • Gość

  hahaha, widzę że stachu plaże z wilków morskich pociagnał pod sam ratusz :DDD

 • Krzysiek

  Aby mgły nie było i żeby nie pobłądzili.

 • Gość

  Dobry mem 🙂

 • Gość

  Uderz w stół a nożyce się otworzą

  • Stefano

   Odezwą jeśli już.
   To ja pisałem:-P

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top