niedziela, 26 marzec 2023, 16:27

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Majowy Marsz Po Zdrowie 2015
Majowy Marsz Po Zdrowie 2015

Majowy Marsz Po Zdrowie 2015

poniedziałek, 04 maja 2015, 22:48 Kategoria: Gmina Wolin, kultura i sztuka, sport

To już czteroletnia tradycja spędzania wolnego czasu w sposób aktywny podczas majowego weekendu . Miłośnicy nordic walking lub po prostu pieszych wycieczek, jak co roku 1 maja przebyli wspólnie tym razem ok. 14 kilometrową trasę. W organizację „MAJOWEGO MARSZU PO ZDROWIE” zaangażowane są sołectwa i sołtysi przynależni do Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej, którzy wspólnie z pracownikami ośrodka kultury w Wolinie i przy wsparciu Burmistrza Wolina, Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów alkoholowych, planują i realizują to sportowo – rekreacyjne przedsięwzięcie.

W bieżącym roku, z uwagi na przebieg trasy, która wiodła z Ładzina do Domysłowa i z powrotem , w organizację marszu najbardziej zaangażowani byli sołtysi i rady sołeckie właśnie Ładzina i Domysłowa, którzy zajęli się przygotowaniem miejsca odpoczynku na trasie i zagwarantowaniem napoi zimnych i gorących, a nawet dietetycznych domowych wypieków w świetlicy w Domysłowie, a także przygotowaniem posiłku dla wszystkich uczestników, po zakończeniu trasy w świetlicy w Ładzinie. Na uwagę zasługuje fakt udziału w marszu coraz to większej liczby uczestników, mieszkańców gminy i miasta Wolin, których w tym roku było ok. 60 osób. W marszu uczestniczyli też sami sołtysi sołectwa Kodrąbia, Kodrąbka, Laski, Domysłowa, Zastania i Dargobądza. Uczestników do wymarszu przygotował w rozgrzewce Pan Andrzej Kozłowski, mieszkaniec Ładzina i jednocześnie strażak OSP Ładzin. Uczestnicy po otrzymaniu koszulek, odblasków i regulaminów od Komandora Marszu p. Luizy Prokop, wyruszyli w malownicza trasę przy rytmach brazylijskiej batukatdy zagranej przez Wolińską Orkiestrę Bębniarską pod kierunkiem p. Tomasza Kubika. Po zakończeniu marszu, w świetlicy w Ładzinie czekał myśliwski bigos, dziczyzna (to dzięki Kołu Łowieckiemu TUMAK”), ale znalazło się i coś dla ducha, a był to niepowtarzalny występ Kabaretu HEJ z Ładzina pod kierunkiem Pani Mirosławy Płócienniczak.

W ramach Majowego Marszu Po Zdrowie zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem: „KAŻDA RODZINA DZIEŃ SPORTEM ZACZYNA”, a laureatami konkursu zostali: I miejsce Agata Rogowska lat 13, II miejsce Karolina Charów lat 6 i III miejsce Wioleta Charów lat 13. Antoni Czernika lat 7, Zuzia Radziwiłowicz lat 7 i Róża Pieroszkiewicz lat 12 otrzymali nagrody wyróżnienia. Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla OSP Wolin, za zabezpieczenie grupy maszerujących na trasie oraz wolińskiej policji .

 

                                                                                                                                             Ośrodek Kultury Gminy Wolin

Majowy Marsz Po Zdrowie 2015 Reviewed by on . To już czteroletnia tradycja spędzania wolnego czasu w sposób aktywny podczas majowego weekendu . Miłośnicy nordic walking lub po prostu pieszych wycieczek, jak To już czteroletnia tradycja spędzania wolnego czasu w sposób aktywny podczas majowego weekendu . Miłośnicy nordic walking lub po prostu pieszych wycieczek, jak Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top